GKS Katowice na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Dodano przez kosa | 17 maja 2018 12:25
Licznik odwiedzin: 2380

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. GieKSa jako jedyny klub z regionu w trakcie jubileuszowej 10. edycji wydarzenia przygotowała własne stanowisko. Co więcej, w ostatni dzień Kongresu miejsce miał panel pt. „GKS Katowice – sport i biznes”. Był on szansą na zaprezentowanie efektów działań Klubu Biznesu GieKSy, który obchodzi swoje 5-lecie.

W trakcie tych pięciu lat GKS nawiązał współpracę ze 128 firmami generując 6,62 milionów złotych przychodu. – GieKSa jest ważnym elementem w przestrzeni miejskiej. Nasza obecność na kongresie pokazuje drogę, jaką przeszliśmy przez ostatnie pięć lat. Klub Biznesu GKS-u to pewien ewenement, będący przykładem tego jak może być tworzone środowisko biznesowe. Jesteśmy przykładem dla wielu klubów sportowych w Polsce. Nasza społeczność żyje razem z nami, wspomaga nas w wielu akcjach społecznych i charytatywnych. Z tego jesteśmy bardzo dumni – mówił prezes Marcin Janicki.

Cieszę się, że projekt wielosekcyjnego GKS-u, który rozpocząłem kilka lat temu, sprawdza się i cały czas rozwija – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Zawdzięczamy to również zaangażowaniu naszych partnerów z Klubu Biznesu. Razem dążymy do sukcesów sportowych, bo chcemy, by kibice byli dumni z klubu i jeszcze mocniej wspierali naszych sportowców – dodał.

Głos w temacie relacji sportu oraz biznesu zabrał także czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, który był gościem specjalnym panelu. – Podzielam wizję tego, by duże aglomeracje budowały kluby, które są ich marką. Sport to wielki biznes, z którym obecnie wiążą się wielkie przychody. Jest o wiele łatwiej, gdy podmioty klubu biznesu ze sobą współpracują i istnieje między nimi synergia, z której korzysta każdy – mówił.

Panel zakończyła prezentacja firmy Kantar TNS, która przedstawiła raport dotyczący m.in. funkcjonowania GieKSy w przestrzeni miejskiej. Wynika z niego, że 71% mieszkańców Katowic popiera dotowanie GKS-u z budżetu miasta.GKS ma bardzo dobrą opinię wśród mieszkańców miasta. Większość katowiczan nie ma wątpliwości, że Katowice powinny zbudować nowy stadion, który będzie jego wizytówką – mówili na zakończenie przedstawiciele firmy.

..

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Serbia — 17 maja 2018 @ 18:37

    panie prezydencie – a za co ich wspierać ? za te kpiny z gimnazjalistami z Chorzowa ? za drwiny z prawdziwych kibiców GKS-u Katowice, którzy wszędzie za tymi nieudacznikami jeżdżą i śpiewają z całych sił. No pytam się za co ??? !!! Po 13 latach pałętania się po 1, 2, 3 ligach itp. po sobocie opadły mi siły, coś się we mnie skończyło. Jestem starym kibicem GKS-u, pochodzę z hożofa niestety, ale GKS to moja miłość życia, którą w sobotę ta banda pajacy zabiła.

  2. Yeke — 17 maja 2018 @ 12:54

    Ta menda Korzeniowski…

 

Dodaj komentarz

*