GieKSa na ostatniej prostej – doniesienia mass mediów przed meczem GKS Katowice-Górnik Polkowice

Dodano przez Witek | 1 lipca 2020 14:10
Licznik odwiedzin: 192

W dwudziestej dziewiątej kolejce rozgrywek II ligi GieKSa, na stadionie przy ulicy Bukowej podejmie Górnika Polkowice. Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat tego meczu.

 

dziennikzachodni.pl – GKS Katowice – Górnik Polkowice: Kibice znów na trybunach. Pamiętacie ostatni taki mecz?

Piłkarze GKS Katowice w środę po raz pierwszy od czterech miesięcy zagrają na Bukowej w obecności kibiców. Rywalem zespołu Rafała Góraka będzie Górnik Polkowice. Początek spotkania o godzinie 18.

[…] Spotkanie ma olbrzymią wagę gatunkową. Po wznowieniu rozgrywek katowiczanie grają w kratkę – z sześciu meczów wygrali trzy, jeden zremisowali i dwa przegrali. W efekcie spadli ze strefy bezpośredniego awansu na miejsce barażowe. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie trzy letnie zwycięstwa GKS odniósł na własnym stadionie.

Górnik Polkowice z kolei notuje serię trzech wygranych z rzędu. W nagrodę stratę do baraży zmniejszył do trzech punktów. Szczególnie cenny sukces odniósł w poprzedniej kolejce, gdy pokonał Widzew Łódź 4:3 po meczu, który zwycięzców i pokonanych kosztował jednak bardzo dużo sił.

Liderem Polkowic jest Michał Bednarski , który z dorobkiem 21 goli prowadzi w klasyfikacji drugoligowych strzelców. Dla porównania katowicki snajper numer 1, Dawid Rogalski, zaliczył dziewięć trafień.

 

sportdziennik.com – GieKSa na ostatniej prostej

Katowiczanie wchodzą w decydujący etap walki o awans z pozycji goniącego, a nie uciekającego. Odpowiedź na pytanie, czemu wiedzie im się słabiej niż jesienią, kryje się częściowo w… środku obrony.

Dzisiejszym meczem z Górnikiem Polkowice drużyna GieKSy rozpoczyna ostatnią prostą walki o awans. Na 6 kolejek przed końcem sezonu katowiczanie znów znaleźli się tam, gdzie spędzili całą zimę i pandemię, czyli tuż poza strefą premiowaną awansem, za plecami łodzian i Górnika Łęczna. Są zespołem punktującym w tym roku gorzej, strzelającym gole rzadziej, a tracącym częściej niż jesienią, no i śrubującym kolejną mało chlubną serię, bo tak jak w poprzednim sezonie GKS-owi nie pasowały spotkania domowe, tak teraz marnie wiedzie mu się na wyjazdach, podczas których w tej rundzie uzyskał ledwie punkt.

[…] Mimo poniesionej we frajerskich okolicznościach sobotniej porażki z Lechem II (nad żadnym innym rywalem katowiczanie wiosną tak nie dominowali, choć ktoś może też powiedzieć, że był to efekt nie ich siły, a raczej słabości poznaniaków) weekend nie zakończył nadto podle. W niedzielę Polkowice pokonały Widzew 4:3, czyli jedni stracili punkty, a drudzy… wypruli się przed dzisiejszą wizytą przy Bukowej, mając w dodatku ponad dobę mniej na regenerację. To jest bardzo ważny mecz. Trener Górak swego czasu porównał Polkowice do Elany, którą prowadził rok temu.

Wtedy Górnik w tabeli był nisko, ale dziś – jak w poprzednim sezonie torunianie – coraz mocniej zaczyna liczyć się w walce o awans. W tym roku jest najlepiej punktującym i najwięcej strzelającym II-ligowcem, dlatego biorąc poprawkę na brak aspiracji Olimpii i Błękitnych (nie złożyli wniosków licencyjnych na grę w I lidze), polkowiczanie mają duże szanse, by zameldować się w czołowej szóstce.

GieKSa już poza nią nie wypadnie, ale baraży po prostu trzeba uniknąć, by nie sprowadzać całego trudu sezonu do 1-2 meczów. Zwłaszcza że jeśli coś przy Bukowej w ostatnich latach miało pójść nie tak – to zazwyczaj szło nie tak.

2,13 PUNKTU na mecz zdobywa średnio GKS, gdy gra Radek Dejmek, od dłuższego czasu trapiony problemami zdrowotnymi. To najlepsza średnia w zespole (1,96 ma Kiebzak, 1,92 – Woźniak, 1,88 – Błąd, Michalski i Rogala, 1,84 – Mrozek, a 1,82 – Jędrych, który rozegrał wszystkie mecze).

1,61 PUNKTU na mecz zdobywa średnio GKS w składzie z Grzegorzem Janiszewskim, co jest najniższym wynikiem w zespole (1,69 ma Gałecki, 1,76 – Rogalski, a 1,78 – Stefanowicz).

1760 WIDZÓW zobaczy dzisiejszy mecz. Pierwszy raz od wznowienia rozgrywek na Bukowej będą mogli pojawić się kibice. Bilety rozeszły się w… 10 minut.

 

sportowasilesia.pl – W pełnym składzie przeciwko beniaminkowi – zapowiedź 29. kolejki II ligi

Górnik Polkowice to kolejny wymagający rywal zespołu GKS-u Katowice na drodze powrotu na zaplecze Ekstraklasy. Drużyna trenera Rafała Góraka po porażce we Wronkach spadła na trzecie miejsce w tabeli i musi gonić rywali.

Pozytywną informacją dla kibiców GKS-u jest ogłoszona we wtorek (30 czerwca) wiadomość, że wszyscy piłkarze, którym kontrakty kończyły się tego dnia, podpisali aneksy. Oznacza to, że katowiczanie dokończą rozgrywki w takim samym składzie jak zaczynali rundę wiosenną.

Zawodnicy z pewnością będą chcieli zatrzeć niekorzystne wrażenie po porażce z rezerwami Lecha Poznań. Rywal będzie jednak niezwykle wymagający. Drużyna Górnika Polkowice w niedzielę odprawiła z kwitkiem lidera Widzew Łódź strzelając mu cztery gole w pierwszej połowie meczu. GKS-owi, po raz pierwszy po pandemicznej przerwie, w grze pomogą kibice. Wszystkie wejściówki na ten mecz zostały jednak już wyprzedane.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*