GieKSa górą w derbach Śląska. Media po meczu GieKSa-GKS Tychy

Dodano przez Witek | 10 listopada 2014 09:45
Licznik odwiedzin: 2163

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów po meczu GKS Katowice – GKS Tychy. GieKSa wygrała 2:0 po bramkach Goncerza i Kujawy.

 

sportowefakty.pl – GieKSa górą w derbach Śląska

[…] GieKSa już w pierwszym kwadransie miała dwie dobre okazje strzeleckie. Najpierw dobrą sytuację zmarnował Grzegorz Goncerz, a chwilę później błędu Piotra Misztala nie zdołał wykorzystać Mateusz Kamiński, który dobijając piłkę do pustej bramki uderzył wysoko nad poprzeczką.

 

sportslaski.pl – To nie był błąd, to był wielbłąd!

[…] Bohater
Swój wkład w zwycięstwo miał Buczek, którego należy pochwalić nie tylko za asystę, ale też za przytomne wyjście z bramki w pierwszej połowie i dwie interwencje po przerwie – przy uderzeniu z ostrego kąta Macieja Kowalczyka i drugą, o wiele efektowniejszą. W świetnym stylu obronił uderzenie z kilku metrów Michała Biskupa.

Rozczarowanie
Jeszcze przy stanie 1-0, fatalny błąd popełnił sędzia Marcin Szrek. Rafał Pietrzak ewidentnie faulował w polu karnym Damiana Szczęsnego, jednak „jedenastka” nie została podyktowana. Inna sprawa, że w przypadku GKS-u Tychy od rzutu karnego do bramki daleka droga…

Co ciekawego:

[…] – Po pierwszej połowie GKS Tychy miał tylko jeden strzał na bramkę rywala. W dodatku niecelny.

– Tuż przed przerwą efektowną oprawę zaprezentowali kibice GKS-u Katowice – w jej skład wchodziły olbrzymia sektorówka, flagi i pirotechnika.

 

katowickisport.pl – Goncerz znów trafia, czyli kuriozalny gol przy Bukowej

[…] Katowiczanie – przez większą część I połowy agresywnie atakujący rywali już na ich połowie – mieli przed przerwą kilka świetnych okazji bramkowych. Po uderzeniach Grzegorza Goncerza oraz Sławomira Dudy dobrze interweniował jednak Piotr Misztal, a strzały Rafała Kujawy i Mateusza Kamińskiego szybowały nad poprzeczką.

[…] Tyszanie dopiero przy 0:2 zebrali się do bardziej ofensywnej gry. Na przeszkodzie w zdobyciu bramki choćby kontaktowej stanął Antonin Buczek, znakomicie interweniując po strzałach Kowalczyka, Michała Biskupa i Damiana Szczęsnego.

 

slask.sport.pl – GKS Katowice lepszy od GKS-u Tychy

[…] Wielkim wygranym derbów może czuć się trener GKS-u Katowice Artur Skowronek, który debiutował tym spotkaniem na Bukowej. Nowy szkoleniowiec GieKSy zdecydował się na grę dwójką napastników i okazało się to bardzo dobrym wyborem. Grzegorz Goncerz i Rafał Kujawa od początku meczu mocno nękali defensywę gości. Obaj strzelili też gole.

 

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*