[GALERIA] Kibice GieKSy zwiedzili nową siedzibę ŚCWiS!

Dodano przez Marcin | 15 kwietnia 2022 19:59
Licznik odwiedzin: 707

Członkowie Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice “SK 1964” mieli okazję i przyjemność zwiedzić parę dni temu nową siedzibę Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Jest to instytucja, która od kilku lat zajmowała się prowadzeniem izby pamięci przy KWK Wujek oraz edukacją historyczną.

W 2021 roku, na 40. rocznicę pacyfikacji kopalni “Wujek” odsłonięto nową wystawę główną. Została ona udostępniona aż na trzech poziomach zabytkowego budynku dawnego magazynu odzieży roboczej. Ekspozycja jest poświęcona przede wszystkim strajkowi w kopalni w grudniu 1981 r. oraz oporowi Polaków wobec systemu komunistycznego w latach 80. XX wieku.

Grupa kibiców GieKSy licząca 30 osób miała zaszczyt zwiedzić niesamowitą, w pełni multimedialną wystawę w asyście dyrektora placówki Roberta Ciupy oraz Stanislawa Płatka, jednego z przywódców strajku. Po trwającym dwie godziny zwiedzaniu fani GieKSy w specjalnej sali konferencyjnej mogli podyskutować z gospodarzami o historii i sporcie. Przedstawiciele Stowarzyszenia wręczyli również Panu Stanisławowi hokejową koszulkę z motywem “Wujek’81”.

Nowy budynek ŚCWiS to miejsce na mapie Katowic OBOWIĄZKOWE nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców miasta. Starannie dopracowana, w pełni multimedialna ekspozycja podejmuje trudną tematykę w godny sposób.

Zachęcamy Was bardzo gorąco do śledzenia ŚCWiS na facebooku – TUTAJ, oraz na stronie internetowej tej placówki – TUTAJ.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*