Flota Świnoujście w tym sezonie

Dodano przez GoT | 22 marca 2012 07:38
Licznik odwiedzin: 3557

Już tylko dwa dni pozostały do potyczki GKS-u z Flotą. Mecz rozegrany zostanie na stadionie naszego rywala. Sprawdźmy, jak Wyspiarze radzili sobie w dotychczasowych meczach ligowych.

Flota Świnoujście po 21. kolejkach plasuje się w środku ligowej stawki, dokładnie na 8 miejscu. Bilans wygranych, remisów i porażek w wykonaniu zespołu prowadzonego przez trenera Krzysztofa Pawlaka jest bardzo zróżnicowany. Flota ma na swoim koncie 8 wygranych, 7 remisów i 6 porażek. To co nas najbardziej interesuje to forma tego zespołu przed własną publicznością. Tutaj jak można się spodziewać jest lepiej, ponieważ Wyspiarze mają na swoim koncie 5 triumfów, 2 remisy i 3 porażki.

Ostatnia ligowa wygrana Floty miała miejsce stosunkowo dawno, bo 15 października 2011 roku. Miała miejsce w Elblągu, gdzie goryczy porażki zasmakowała Olimpia. Trzy dni wcześniej ekipa Pawlaka wygrała ostatni mecz na własnym stadionie i to nie z byle kim, bo z bijącą się o awans Niecieczą.

Atmosfera wokół naszej drużyny po inauguracyjnej przegranej z Ruchem Radzionków nie jest najlepsza. Przed sobotnim pojedynkiem pocieszający jest fakt, że Flota swój pierwszy ligowy mecz w 2012 roku również przegrała. Wprawdzie miało to miejsce na boisku rywala, którym była solidna Bogdanka Łęczna, ale sposób w jaki Świnoujścianie przegrali daje nadzieję na korzystny dla Katowic wynik. Porażka 5:2 sugeruje, że  w okresie przygotowawczym gospodarzy zbliżającego się pojedynku coś poszło nie tak. Dodatkowo w tym meczu rzutu karnego nie wykorzystał kapitan Floty Krzysztof Bodziony, który w rundzie jesiennej należał do liderów zespołu. Nie pomógł sprowadzony zimą Koba Szalamberidze, którego pamiętamy z dobrych występów w barwach Odry Wodzisław na boiskach Ekstraklasy. Gruzin został zmieniony już w przerwie meczy w Łęcznej.

Należy pamiętać, że mimo słabszej końcówki rundy jesiennej i kompromitującej porażki w zeszłym tygodniu w Świnoujściu przegrywały bardzo dobre zespoły w tym sezonie. Punkty oddawały tam takie ekipy jak Arka Gdynia, Pogoń Szczecin, czy wspomniane wcześniej drużyny z Łęcznej i Niecieczy.

Już w sobotę przekonamy się, który z trenerów jest lepszym psychologiem. To właśnie w głowach piłkarzy może być klucz do zwycięstwa i podniesienia się po feralnej inauguracji rundy wiosennej sezonu 2011/2012.

Bilans Floty Świnoujście w sezonie 2011/2012:

Flota Świnoujście 1 : 2 Dolcan Ząbki

Kolejarz Stróże 0 : 0 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 1 : 0 Bogdanka Łęczna

GKS Katowice 0:0 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 3:0 KS Polkowice

Flota Świnoujście 1:2 Zawisza Bydgoszcz

Wisła Płock 0:2 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 1:0 Arka Gdynia

Polonia Bytom 1:2 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 1:0 Pogoń Szczecin

Warta Poznań 4:2 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 0:0 Piast Gliwice

Sandecja Nowy Sącz 1:1 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 1:0 Nieciecza

Olimpia Elbląg 1:3 Flota Świnoujście

Ruch Radzionków 2:2 Flota Świnoujście

KS Polkowice 3:2 Flota Świnoujście

Dolcan Ząbki 2:2 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 0:2 Kolejarz Stróże

Bogdanka Łęczna 5:2 Flota Świnoujście

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*