[FELIETON] Trudny moment

Dodano przez marcu | 15 września 2021 16:45
Licznik odwiedzin: 275

W czwartek czeka nas domowy mecz z Arką, a później przyjdzie czas na wyjazdowe spotkanie z Polkowicami. Trudny moment dla sztabu, zawodników czy kibiców, którzy muszą wytrzymać rosnące ciśnienie i wspólnie zrobić wszystko, żeby odwrócić negatywny trend.

Fantastyczne nastroje po meczu z Zagłębiem odeszły w zapomnienie. Obraz dziewięciu straconych goli w trzech kolejnych spotkaniach nie może napawać optymizmem i jest problemem, który widzą wszyscy. GKS Katowice znajduje się nad strefą spadkową i po trudnym meczu w Łodzi zmierzy się z kolejnym pretendentem do gry o awans.

Spotkania z Chrobrym, Banikiem oraz Widzewem łączyły dwie kwestie. GKS nie potrafił wykorzystać dobrych momentów i niezłych sytuacji bramkowych. Wszystkie mecze obnażyły bolączki katowiczan w grze defensywnej, które inne drużyny będą traktowały jako klucz do wygranej.

Bramki dla rywali padały po kontrach, błędach w kryciu oraz odbudowie ustawienia, złym wybiciu piłki, rykoszecie, po strzale z szesnastki czy zza pola karnego. Trudno wskazać jeden jedyny element, który powoduje, że nasza drużyna traci tak wiele goli. Kluczem do poprawy jest odpowiedzialność, asekuracja i gra tak jakby każda akcja mogła zdecydować o losach meczu.

Mam wrażenie, że naszą największą siłą w II lidze i rzeczą, która zdecydowała o bezpośrednim awansie była odporność zespołu na stratę bramki czy niekorzystny przebieg meczu niezależnie od okoliczności. W I lidze przy bardzo wyrównanym poziomie nie przystępujemy do większości spotkań w roli faworyta i nasza gra musi być bardziej dojrzała oraz skalkulowana na wynik.

Obecny sezon i mecze na Bukowej to istny rollercoaster napakowany emocjami. Byliśmy świadkami zwrotów akcji, utraty prowadzenia, udanej pogoni za punktem oraz cudu w meczu z odwiecznym rywalem. Przede wszystkim chciałbym, żeby nasz zespół rozegrał dobre spotkanie, a co to przyniesie, zobaczymy w czwartek.

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*