[FELIETON] Pragmatyzm kosztem fantazji w ofensywie

Dodano przez marcu | 20 października 2021 15:08
Licznik odwiedzin: 255

Po bardzo dobrym meczu z Tychami przyszło słabsze spotkanie ze Skrą Częstochowa. Rywal próbujący grać w sposób bardzo podobny do nowego ustawienia katowiczan okazał się bardzo niewygodny. Bezbramkowy remis, mało dogodnych sytuacji bramkowych, punkt dopisany, a sam mecz do zapomnienia.

Coraz częściej słyszę głosy, że z takim składem punktujemy zbyt słabo. To prawda, że mamy w składzie zawodników ogranych w I lidze, kilku z nich występowało w ekstraklasie, ale warto odnotować kilka faktów. Część zawodników ponad dwa lata temu spadła z zaplecza ekstraklasy, a zawodnicy, którzy przyszli do Katowic, nie znaleźli zatrudnienia wyżej. Przypadek?

Nie chodzi mi o to, że nasi zawodnicy się tej ligi uczą, bo nigdy w niej nie grali. W wielu przypadkach to jest dla nich eliminowanie własnych słabości i praca nad elementami, które wymagają poprawy, zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Przecież coś zdecydowało o tym, że większość tych zawodników jeszcze niedawno występowała na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Pierwsza liga weryfikuje kadrę i sztab szkoleniowy katowiczan. Z wielkim trudem przychodzi nam zdobywanie punktów i już teraz widać, że każde oczko może liczyć się w końcowym rozrachunku. Po 13 kolejkach GKS ma na koncie tylko dwa zwycięstwa i dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Mimo wszystko jest kilka rzeczy pozytywnych po ostatnich spotkaniach ligowych. Można odnieść wrażenie, że udało się poprawić grę w defensywie.  Trzy ostatnie spotkania ligowe zakończyły się zdobyczą punktową. Wszystko wskazuje na to, że nowe ustawienie lepiej sprawdzi się w meczach z wyżej notowanymi drużynami ze względu na więcej możliwości wyprowadzania kontr. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i dwa ostatnie mecze, po prostu bardzo trudno przewidzieć, jak nasza drużyna zaprezentuje się w meczu z Puszczą.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*