[FELIETON] Czy jest na czym budować?

Dodano przez marcu | 25 maja 2022 13:03
Licznik odwiedzin: 755

Sezon dla GieKSy w roli beniaminka dobiegł końca. Katowiczanie zajęli ósme miejsce i rzutem na taśmę okazali się najwyżej sklasyfikowanym zespołem z regionu. Drużyna i sztab osiągnęły założony przed sezonem cel, którym było utrzymanie. Nadszedł czas decyzji oraz przygotowań do drugiego kolejnego sezonu na zapleczu ekstraklasy.

Trener Górak na przestrzeni całego sezonu wielokrotnie mówił o weryfikacji kadry, która awansowała do I ligi. Skład pozostał stosunkowo stabilny, jeśli weźmiemy pod uwagę, że katowiczanie w trzech ostatnich meczach nie grali ani o awans, ani o utrzymanie.

W meczu z Koroną oraz ŁKS-em warto zwrócić uwagę na wiek piłkarzy na poszczególnych pozycjach i średnią pierwszej jedenastki.

Korona Kielce — GKS Katowice

Wyjściowy skład -> Kudła (30) – Jaroszek (28), Jędrych (30), Kołodziejski (29) – Woźniak (32), Repka (23), Figiel (31), Błąd (31), Rogala (27) – Szwedzik (21), Szymczak (20).

Średnia wieku -> 27,45

GKS Katowice — ŁKS Łódź

Wyjściowy skład -> Kudła (30) – Jaroszek (28), Jędrych (30), Kołodziejski (29) – Woźniak (32), Repka (23), Figiel (31), Błąd (31), Rogala (27) – Szwedzik (21), Roginić (27).

Średnia wieku -> 28,09

Trzon zespołu i większą część pierwszej jedenastki stanowili zawodnicy doświadczeni na szczeblu centralnym. Młodsze pokolenie reprezentowali Repka, Szwedzik i wypożyczony Szymczak. Zwraca uwagę fakt, że trener do samego końca postanowił stawiać na zawodników będących w najlepszej dyspozycji. Jeśli weźmiemy pod uwagę koniec wypożyczenia Szymczaka i skład, który wystąpił w spotkaniu z ŁKS-em, może okazać się, że będzie on bardzo bliski temu, który zobaczymy na inaugurację.

Stabilizację, którą udało się w Katowicach wypracować, należy pielęgnować, nie zaniedbując przy tym systematycznego rozwoju. Mam nadzieję, że letnia przerwa zostanie odpowiednio wykorzystana i do kadry dołączy dwóch-trzech zawodników, którzy z miejsca wskoczą do pierwszej jedenastki i pomogą naszemu zespołowi wejść na wyższy poziom. Dodatkowo przepisy wymagają, by pojawił się nowy młodzieżowiec, bo ten status utraci Patryk Szwedzik.

Obecny sezon pokazał, że granica pomiędzy walką o utrzymanie a barażami jest stosunkowo cienka. O Ekstraklasę powalczą drużyny z Opola czy Głogowa, na które przed sezonem stawiało niewielu.

Życzę Wam udanych wakacji od pierwszoligowej piłki, następny felieton przed startem sezonu!

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*