[FELIETON] Alfabet z poczuciem ulgi

Dodano przez James | 3 września 2019 09:52
Licznik odwiedzin: 575

Ulga. Chyba tak możemy opisać uczucia po ostatniej kolejce, bo w końcu wygrana na własnym boisku. I jak napisał jeden z kibiców, teraz chcielibyśmy kolejną, odwrotną serię, czyli rok bez przegranej na Bukowej. Zasługujemy w końcu wszyscy na epokę pozytywnych emocji przy oglądaniu naszego GKS-u.

S jak Spotkanie, czyli po meczu więcej uśmiechów na twarzach kibiców.

Tak naprawdę to mecz powinien zakończyć się wynikiem 5-1. Bo oprócz bramek i dwóch słupków, kapitalną sytuację miał Kiebzak pod koniec meczu. Wystarczyło tylko uderzyć piłkę zewnętrzną częścią stopy i piłka wylądowałaby w sieci. Nasz zawodnik jednak po świetnej indywidualnej akcji huknął ile miał siły i piłka przeleciała daleko obok słupka. Jedna bramka dla gości? W samej końcówce, gdzie nasza obrona mogła mieć asystę nieudolnie wybijając piłkę nie w tym kierunku co trzeba, jednak kapitalna interwencja Mrozka uchroniła nas przed utratą gola.

Mam przeczucie, że pomimo słabych meczów (nawet Barcelona czasem słabo zagra), powstaje fajna ekipa. Pisałem o tym samym rok temu (po meczu z Wigrami), jednak teraz „czuć” z boiska i spoza niego, że ten kolektyw może zbudować coś bardzo pozytywnego i efektownego. Mam nieodparte wrażenie, że starszyzna ciągnie ten zespół, a młodzi chcą się poświęcać dla tego klubu i drużyny – to zawsze musi dać dobre efekty. Z drugiej strony znów widać na filmiku „Kulisy po meczu”, jak ci chłopcy cieszą się i żyją tym klubem. Brawo Panowie i oby tak dalej.

T jak Trener, czyli jak mówi nasz głównodowodzący.

Nie odkryję Ameryki, pisząc, że nasz trener twardo stąpa po ziemi. Zasłynął tym już za swojej pierwszej kadencji, mówiąc dość ostro o traktowaniu tego klubu oraz kibiców. I sam zastanawiam się jak potoczyłaby się jego przygoda w naszym klubie, gdyby nie dostał po głowie od Bełchatowa 0-5, po czym oczywiście został zwolniony.

Bardzo przekonuje mnie styl, w jakim Trener się wypowiada i jak mawiają wszyscy trenerzy wystąpień publicznych i sprzedaży, treść jest na trzecim miejscu, natomiast na pierwszym ton i wysokość głosu. Oczywiście nie mam tu na myśli wciskania ludziom kitu, jeśli treść nie jest taka ważna, tylko podkreślenia tego, co chce się przekazać. I nasz selekcjoner jest pewny siebie, wie o czym mówi, buduje szybko zaufanie do siebie i jest przekonujący. Zobaczcie paradoks czasów: wygrywamy w końcu mecz u siebie, a Pan Rafał mówi o błędach, które popełniliśmy lub będziemy popełniać. No szok! Zgadnijcie co by powiedzieli nasi poprzednicy po takim meczu i serii?

Bardzo szanuję trenera Góraka, bo swoją postawą mnie przekonuje. Liczę, że spędzi Pan tu wiele owocnych lat, bo każdy może mieć z tego tylko same korzyści, na czele z Panem.

T jak Tablica, czyli druga liga do odpowiedzi.

Nie ma już drużyn bez porażki, bo Resovia dostała w baniak u siebie od Elbląga. Tak przy okazji to Olimpia wygląda na solidnego i wytrawnego gracza tej ligi i mogą być do końca niebezpieczni. Za to z drugiej strony Gryf jako jedyna ekipa tej ligi cały czas bez zwycięstwa i zamykają zestaw drużyn. Bez punktów dalej Legionovia i z bilansem 1-0-6 są na przedostatnim miejscu.

Nasz najbliższy rywal (dalej lider) Stal została ograna w Łodzi i czeka nas, wydaję się, ciężka przeprawa w stolicy Podkarpacia. Chociaż w mojej ocenie, gdy utrzymamy styl z meczów, w których potrafiliśmy strzelać więcej niż 1 bramkę, to powinno być dobrze.

Gdyby udało nam się ustrzelić jakąś serię 3-4 zwycięstw, to będziemy szybko w czubie i wtedy na pewno łatwiej się patrzy w dół, ale też łatwiej się gra z przeciwnikami. Powodzenia w Rzeszowie!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*