Faworyt pokonany

Dodano przez Jarecki | 10 sierpnia 2022 08:00
Licznik odwiedzin: 255

W 4. kolejce PKO Ekstraklasy doszło w Zabrzu do niespodzianki. Gospodarze po golu Paluszka pokonali faworyzowany Raków Częstochowa.

Smaczku dodało przeniesienie się tuż przed meczem Bartosza Nowaka do Rakowa Częstochowa (tutaj więcej). Na początku spotkania w poczynania obu zespołów wkradł się chaos. Przebitki, straty piłki po obu stronach – to nie mogło się podobać. Jednak po kilkunastu minutach obraz gry uległ zmianie. Walka trwała na całym boisku, a akcje przenosiły się z jednej strony na drugą. Gdy wydawało się ze piłkarze zejdą do szatni z bezbramkowym remisem w jednej ostatnich  akcji zabrzanie zdobyli, jak się później okazało, zwycięską bramkę. Rzut różny wykonał Janża do piłki dopadł Paluszek i głowa skierował piłkę do siatki Rakowa. W drugiej połowie przewagę optyczną uzyskali gracze z Częstochowy, jednak wszystkie ich ataki odbijały się od dobrze zorganizowanej defensywy zabrzan. Wynik nie uległ już zmianie.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

1:0 – Paluszek, 45′

Górnik Zabrze: Broll – Paluszek (85′ Kubica), Janicki, Jensen, Olkowski, Manneh (73′ Mvondo), Kotzke, Janża [c], Cholewiak (73′ Pacheco), Podolski (85′ Krawczyk), Włodarczyk (63′ Dadok)
RezerwowiBielica – Pacheco, Kubica, Krawczyk, Stalmach, Mvondo, Kolanko, Szymański, Dadok
Trener: Bartosch Gaul

Raków Częstochowa: Trelowski – Racovitan, Arsenić [c], Svarnas, Długosz (63′ Tudor), Berggen (46′ Lopez), Lederman (70′ Papanikolaou), Sorescu, Kochergin, Piasecki (46′ Gutkovskis), Musiolik (58′ Wdowiak)
Rezerwowi: Dziekoński – Rundić, Papanikolaou, Gwilia, Tudor, Kun, Lopez, Wdowiak, Gutkovskis
TrenerMarek Papszun

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Żółte kartki: Kotzke, Manneh, Mvondo, Włodarczyk – Sorescu, Tudor, Wdowiak
Widzów: 16905.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*