Fair Play, Urynowicz i wąska kadra – GieKSa w liczbach na tle ligi

Dodano przez kosa | 22 grudnia 2020 20:50
Licznik odwiedzin: 666

Serwis 90minut.pl podsumował statystycznie rundę jesienną sezonu 2020/21 (tutaj). W czołówce nie zabrakło GKS Katowice – tak drużyno, jak i indywidualnie.

Urynowicz show

Marcin Urynowicz jest najlepszym snajperem w lidze, jeśli weźmiemy pod uwagę bramki strzelane poza swoim stadionem – zdobył ich aż 8. Nasz zawodnik strzelał gola średnio co 104 minuty, co dało mu czwarte miejsce w lidze. Urynowicz był także najlepszym jokerem (zawodnikiem wchodzącym z ławki i strzelającym przynajmniej jedną bramkę w meczu) wśród wszystkich piłkarzy – taka sytuacja miała miejsce trzykrotnie. Aż trzech naszych zawodników znalazło się na pierwszym miejscu pod względem liczby minut na boisku. Arkadiusz Jędrych, Bartosz Mrozek i Zbigniew Wojciechowski spędzili na murawie 1530 minut, czyli… wszystkie możliwe. Najwięcej razy w całej lidze schodził z boiska (bez uwzględnienia czerwonych kartek) Krystian Sanocki – aż 14 razy.

Wąska kadra i mało kartek

Drużynowo wygraliśmy klasyfikację „Fair Play”, w której za każdą żółtą kartkę otrzymuje się jeden, a za czerwoną dwa punkty. Zebraliśmy ich najmniej w całej lidze, co jest na pewno pozytywnym zaskoczeniem, patrząc na to, jak wyglądało to w naszym wykonaniu w zeszłym sezonie. Bardziej nieoczekiwane jest jednak to, że… mieliśmy najwęższą kadrę. W ligowych rozgrywkach wzięło udział zaledwie 20 naszych piłkarzy. Tradycyjnie słabo wypadły bronione rzuty karne – na dwa podyktowane przeciwko nam, dwa razy rywale zdobyli bramkę.  

Słaba frekwencja i… drugie miejsce w lidze

Z racji pandemii trudno oceniać frekwencję. W tych spotkaniach, w których kibice mogli wziąć udział, to nie była ona zadowalającą. Trzy spotkania zgromadziły na Bukowej łącznie 4013 widzów, co w zaokrągleniu dawało 1300 osób na mecz. Niemniej dało to… drugi wynik w lidze. Na pierwszym miejscu znalazł się Motor Lublin (średnia 3600), a za nami Stal Rzeszów (ze średnią 1000 osób).

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*