Emocjonujący powrót na Bukową

Dodano przez GoT | 26 kwietnia 2014 19:55
Licznik odwiedzin: 2498

GieKSa w końcu powróciła na Bukową by rozegrać spotkanie z Kolejarzem Stróże. Mimo, że rywal z niskiej półki, pogoda nieciekawa to na trybunach pojawiło się sporo kibiców katowickiej drużyny.

W związku z absencją z powodu kartek Przemysława Pitrego oraz kontuzji Janusza Gancarczyka trener dokonał paru korekt w wyjściowym składzie.

Skład GieKSy:

GKS: Budziłek – Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Wróbel, Duda, Cholerzyński, Fonfara, Chwalibogowski – Goncerz

Skład Kolejarza:

Kolejarz: Radliński – Gryźlak, Markowski, Wilk, Cichy – Smuczyński, Stefanik, Trochim, Wolański, Walęciak, Chałas

Co ciekawe w meczowej 18-tce pierwszy raz pojawił się Elvist Ciku.

IMAG0131[1]

GieKSa rozpoczęła spotkanie z animuszem, już w pierwszej minucie katowiczanie wywalczyli rzut rożny i kilkakrotnie dośrodkowaniami próbowali zagrozić bramce Radlińskiego.  Niestety bardzo liczne centry z boku boiska  nie przeniosły się na sytuację bramkowe. Trener Cecherz ustawił swoją drużynę mocno defensywnie i goście szukali swoich szans w kontratakach. W 29. minucie Kolejarz był bliski wykorzystania jednej z kontr, jednak ofiarna interwencja Kamińskiego uratowała nasz zespół od straty bramki. GieKSa minutę później odpowiedziała groźną sytuacją. W końcu dokładne dośrodkowanie trafiło na głowę Goncerza a ten uderzył wprost w bramkarza gości. W 34. minucie padła bramka dla Kolejarza, jednak naszym zdaniem  mogła być zdobyta  niesłusznie. Zaczęło się od strzału Trochima, który mocno skiksował. Piłka trafiła do jego kolegi z drużyny, który stał na linii końcowej boiska i prawdopodobnie był na spalonym. Ten odegrał z powrotem do Trochima a piłkarz Kolejarza bez problemu umieścił piłkę w bramce.  GieKSa mogła szybko odpowiedzieć, jednak techniczny strzał Wróbla minął bramkę Radlińskiego. W końcówce pierwszej części spotkania Kolejarz podwyższył prowadzenie, jednak bramka padła ze spalonego i sędzia tym razem nie uznał bramki. Piłkarze schodzili z boiska wygwizdani.

W drugiej części spotkania zadebiutował Elvist Ciku, który zmienił Bartka Chwalibogowskiego. Już w pierwszej akcji Elvist pokazał szczyptę swoich umiejętności, kiedy to w ładny sposób przedarł się lewą flanką. GieKSa niestety wyszła na boisko.. stremowana. Akcje naszej drużyny w ogóle się nie kleiły i to goście byli bliżsi podwyższenia rezultatu. Trener Moskal widząc co się dzieje na murawie szybko dokonał kolejnej zmiany, na boisku pojawił się Zieliński, który zajął miejsce Dudy.  GieKSa na szczęście w końcu wzięła się do roboty i odrobiła stratę. Akcja bramkowa  mocno przypominała tą z Rybnika czyli dośrodkowanie Czerwińskiego ze stoickim spokojem wykorzystał Zieliński. Chwilę później groźną akcję przeprowadzili goście po której Wolański zdecydował się na mocny strzał z woleja i Budziłek z trudem wybija tę piłkę na rzut rożny. Spotkanie w kolejnych minutach wyrównało się, jednak to znowu Kolejarz był bliższy zdobycia drugiej bramki po atomowym strzale Adamka. Na nasze szczęście w bramce mamy Budziłka, który zdołał wybić piłkę zmierzającą w okienko bramki. Nie wykorzystane akcje się mszczą i to GieKSa w 78. minucie obejmuje prowadzenie po indywidualnej akcji Zielińskiego.  Niestety GieKSie z prowadzenia cieszyła się zaledwie dwie minuty.. po zamieszaniu w polu karnym zawodnik Kolejarza zdołał umieścić w bramce strzeżonej przez Budziłka. W tym meczu niepadła już żadna bramka i GieKSa ponownie w swojej historii remisuje z Kolejarzem Stróże.

GKS Katowice 2-2 Kolejarz Stróże

Michał Zieliński 61, 78 – Wojciech Trochim 34, Kamil Adamek 82

GKS: Łukasz Budziłek – Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Adrian Jurkowski, Rafał Pietrzak – Tomasz Wróbel, Sławomir Duda (52 Michał Zieliński), Kamil Cholerzyński (79 Radosław Sylwestrzak), Grzegorz Fonfara, Bartłomiej Chwalibogowski (46 Elvist Ciku) – Grzegorz Goncerz.

Kolejarz: Łukasz Radliński – Michał Gryźlak, Krzysztof Markowski, Witold Cichy, Dariusz Walęciak – Bartłomiej Smuczyński (76 Sebastian Leszczak), Mateusz Wilk, Marcin Stefanik, Wojciech Trochim, Janusz Wolański – Tomasz Chałas (68 Kamil Adamek).

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*