Echa Bukowej #86 – A kiedy mecz nadchodzi…

Dodano przez Karol | 4 października 2020 15:58
Licznik odwiedzin: 446

Nowa przyśpiewka, wypróbowana podczas wyjazdu do Grudziądza, w meczu ze Zniczem zaliczyła swój domowy debiut. Udany, bo przy jej akompaniamencie nasza drużyna zdobyła bramkę. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać i nastroje na Blaszoku i Głównej znów dobre być nie mogły gdy zabrzmiał końcowy gwizdek.

A kiedy mecz nadchodzi, jedziemy wszyscy razem, starzy, młodzi… I dobrze, że jedziemy, bo naprawdę warto się pojawiać na Bukowej. Można być świadkiem naprawdę niesamowitych zdarzeń gdy na boisku jest GKS Katowice. Dwa mecze z rzędu zremisowane po stracie gola w samiutkiej końcówce, tydzień po tygodniu, widział ktoś gdzie indziej takie cuda? Zdrowie psychiczne GieKSiarzy jest zagrożone cały czas. Idziesz na mecz, to punkty idiotycznie tracone. Włączasz piłkę w telewizorze, to jak nie Czerwiński i Puchacz w fazie grupowej Ligi Europy to Raków Wojtka Cygana liderem Ekstraklasy. Idziesz do księgarni to biografia Jerzego Brzęczka. Biografia. Brzęczka! Przeglądanie internetu również nie jest wskazane, bo można się natknąć na zdjęcia przedstawiające postępy w budowie stadionów ŁKS-u czy Pogoni. 

Kibicowsko mecz tym razem już absolutnie bez historii. Wart odnotowania jest chyba jedynie fakt, że rok temu powstała grupa „Młode Katowice” zrzeszająca młodzież ze wszystkich dzielnic działającą na rzecz GieKSy. Podczas meczu ze Zniczem cały Blaszok skandował nazwę grupy, co z jednej strony było docenieniem dotychczasowych działań, a z drugiej powinno zadziałać jeszcze bardziej mobilizująco na przyszłość.

Podsumowanie:
Oprawa: brak
Frekwencja: 1344
Goście: zakaz
Wydarzenia: brak

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*