Echa Bukowej #85 – Odpowie ci wiatr

Dodano przez Karol | 28 września 2020 08:00
Licznik odwiedzin: 315

Przez ile dróg musi przejść każdy z nas, by móc człowiekiem się stać?
Przez ile mórz lecieć ma biały ptak, nim w końcu opadnie na piach?
Przez ile lat będzie kanion trwał, nim w końcu rozkruszy go czas?

Ile jeszcze zawiedzionych nadziei, niewykorzystanych szans, zwycięstw wypuszczonych z rąk w ostatniej chwili czeka nas, nim wrócimy na swoje miejsce? Na te pytania odpowiedzi próżno szukać, tak jak i na przytoczone wyżej pytania, do których autor tekstu, Bob Dylan, odnosi się w refrenie słowami będącymi jednocześnie tytułem utworu: „odpowie ci wiatr”… 

Wydarzenia z doliczonego czasu gry sprawiły, że znów nie sposób było opuszczać stadion przy Bukowej z uśmiechem na twarzy. Ukochany klub nie odpędził nastroju, jaki narzuca pierwszy jesienny weekend. Drużyna po raz kolejny nie sprostała zadaniu. A wystarczyło trochę przytrzymać piłkę w końcówce. Podobno zmorą szkolenia piłkarskiego w Polsce jest wpajanie „grania na wynik” już najmłodszym rocznikom. Grupie piłkarzy tworzących obecnie drużynę GKS-u Katowice najwyraźniej nie wpojono.

O takich meczach jak ten z Pogonią Siedlce mówi się, że to spotkania bez kibicowskiej historii. Ale nie tym razem! Choć doping był taki, jaki był, czyli po prostu standardowy, bez szczególnego odlotu po bramkach, to jednak dla części GieKSiarzy był to szczególny mecz. Kibice z Siemianowic oraz z obszarów Jury Krakowsko-Częstochowskiej będą pamiętali to spotkanie jako to, na którym zadebiutowały nowe flagi ich reprezentujące. To ważne dla całej naszej społeczności i krzepiące, że nawet na tak czasem trudnych terenach są ludzie, którzy nie ustają w działaniach na rzecz katowickiego klubu. 

Podsumowanie:
Oprawa: brak
Frekwencja: 1470
Goście: zakaz
Wydarzenia: debiut flag Siemianowic oraz Jurajskiej GieKSy

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*