Echa Bukowej #83 – A po nocy przychodzi noc, a po burzy burza

Dodano przez Karol | 29 lipca 2020 15:57
Licznik odwiedzin: 831

Czy zasłużyli na wsparcie do samego końca? Raczej nie. Czy mimo wszystko trzeba było go udzielać? Zdania zapewne są podzielone. O ile podczas meczu z Widzewem emocje ściskały za gardło, uniemożliwiając jakiś spektakularny doping, o tyle podczas spotkania z Resovią walka o wynik doping nakręcała.

W meczu ze Stalą zaistniały w zasadzie obie te okoliczności, choć oczywiście wyłączyć z tego należy samą końcówkę, gdy już nie było do czego dopingować. Trybuna Główna ożywiła się pod koniec, na przykład w momencie opuszczania boiska przez Grzegorza Goncerza. I to tyle z sympatycznych chwil.

Przepuściliśmy więc „Gonza” w drodze do wyższej ligi wraz z innymi kolegami, którzy przewinęli się przez Katowice w ostatnich latach. Michalik i Sylwestrzak zresztą zadbali o to wczoraj sami, biorąc sprawę we własne nogi i wykorzystując nieporadność naszej drużyny. Wcześniej przepuściliśmy też innych: Midzierskiego, Kalinkowskiego, Poczobuta… No i jubileuszowy setny odcinek cyklu „echa Bukowej” może mieć miejsce jeszcze w II lidze *westchnięcie*. Cóż to będzie w ogóle za cykl (cyrk?) w przyszłym sezonie! Szykuje się mniej więcej  z e r o  interesujących meczów! Oczywiście nie należy się poddawać, po prostu trzeba wymyślić jakąś formułę, która pozwoli podrzucać tu coś oryginalnego co jakiś czas.

Zgodnie z tradycją na koniec sezonu sporo można poczytać o GieKSie w mediach lokalnych i ogólnokrajowych sportowych, tego katowickiego fenomenu sposób przemilczeć. Memy, analizy, komentarze, drwiny i wyrazy współczucia – tego wszystkiego można znaleźć teraz pod dostatkiem. Bardzo dobrze czyta się na przykład tekst Jakuba Olkiewicza na portalu Weszło, spośród lokalnych dziennikarzy zrozumieniem wykazał się między innymi Paweł Czado, dużo komentarzy GieKSiarzy dostępnych jest na forum czy na Twitterze pod hasztagiem #GieKSaTwitter. Niech więc będzie to dobrą wymówką, by już Was tutaj nie zanudzać. Po prostu ukłonię się skromnie i podziękuję Wam Drodzy Czytelnicy, za kolejny sezon wspólnie spędzony na trybunach i na łamach GieKSa.pl. Prosto z udręczonego serca dziękuję tym, którzy wciąż mają siłę, by tu zaglądać!

Podsumowanie:
Oprawa: brak
Frekwencja: 1660
Goście: zakaz
Wydarzenia: –

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. majck — 29 lipca 2020 @ 20:58

    prEZES marsze równości a nie prowadzenie klubu 🙁

 

Dodaj komentarz

*