Echa Bukowej #74 – Można zazdrościć

Dodano przez Karol | 13 października 2019 22:05
Licznik odwiedzin: 861

Na przestrzeni ostatnich sezonów reguła była taka, że mecze domowe GKS-u Katowice, które przyciągały więcej osób na trybuny, były zazwyczaj przez gospodarzy przegrane. Mecz z Elaną należał pod tym względem do wyjątkowych. Zresztą nie tylko pod tym. Przecież w ostatnim czasie wojewodowie, kluby i policja na Śląsku nie dopuszczają raczej do tego, żeby gościć swoich wrogów na stadionie. Tym razem Elana — a więc i Ruch — miały do dyspozycji pełną pulę. I choć jej nie wykorzystali to i tak ich wizyta dostarczyła sporych emocji.

Już od początku tygodnia czuło się w mieście pewne podekscytowanie związane ze zbliżającym się meczem. Choć w zeszłym sezonie graliśmy derby to jednak, niestety, bez gości. Trzeba było poczekać do II ligi i spotkania z mało renomowanym klubem z Torunia, z którym los sprawił, że zaprzyjaźnił się nasz główny przeciwnik, żeby móc zobaczyć się z nim „na żywo” przy okazji czysto piłkarskiej. Frekwencyjnie Blaszok zbliżył się do kompletu (oczywiście wyłączając sektor D, który był zamknięty jako buforowy), natomiast ogólnie na stadionie było nieco mniej kibiców niż oczekiwano. Spodziewano się, że jednak mimo wszystko Bukową odwiedzi ponad 4 tysiące osób, a do tego wyniku zabrakło ich prawie 400. Ponadto sektor gości także nie został zapełniony w całości. Z takiego stanu rzeczy oraz sobotnich obserwacji można wyciągnąć kilka wniosków:
1. Czysto kibicowska mobilizacja przyniosła oczekiwane efekty i pewna liczba osób wróciła na Bukową.
2. Sporo osób zwykle odwiedzających trybunę Główną posłuchało apeli przeniosło się na Blaszok.
3. GieKSa została bardzo solidnie wsparta przez zgody (Banik – 3 autokary!).
4. Goście… a, sami wyciągnijcie wnioski z ich postawy.

Pod względem wokalnym Blaszok dał radę przez cały mecz. Długimi momentami dopingowały gospodarzy obie trybuny. Jeśli chodzi o repertuar to ten mecz miał dwie, różniące się od siebie odsłony. W pierwszej połowie wśród pieśni dominowały te sławiące GKS i wspierające piłkarzy, w drugiej natomiast przeważająca większość dotyczyła naszych rywali. Wymiana uprzejmości trwała w najlepsze jeszcze po końcowym gwizdku. Przerwała ją na chwilę oczywiście radość ze szczęśliwego zakończenia meczu oraz chwila świętowania z piłkarzami. Co warte podkreślenia, znowu do piłkarzy dołączyli na murawie młodzi adepci futbolu z Akademii Młoda GieKSa. Fajny klimat się tworzy przy Bukowej!

W tej rubryce wiele razy już podkreślałem, że mimo wszystkich przeciwności losu z ostatnich lat, GieKSa trzyma się naprawdę dobrze. Mogę to tylko powtórzyć. Wiele ekip, które odpuszczają po spadkach i w okresach stagnacji, może nam zazdrościć tego, jaki klimat udaje nam się wciąż utrzymywać. Pozostaje mieć nadzieję, że ci, którzy ostatnio rzadko bywali na meczach u siebie, wrócą do regularnego chodzenia na mecze. Po atmosferze, jaka panowała na sobotnim meczu — jest na to szansa!

Podsumowanie:
Oprawa: trójkolorowe pasy materiału
Frekwencja: 3613
Goście: 355
Wydarzenia: drobna awantura po meczu

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*