Echa Bukowej #70 – Zarzewie pożaru

Dodano przez Karol | 2 września 2019 11:20
Licznik odwiedzin: 1258

Najlepszy czas do rozgrywania meczów piłkarskich to sobota wieczór, dobrze więc się złożyło, że ostatni sierpniowy mecz GieKSy wyznaczono właśnie na taki termin. O godzinie 19:00 dający się we znaki upał nieco zelżał i dało się już oddychać, a dzięki temu także grać w piłkę i dopingować. Piłkarze GieKSy stanęli na wysokości zadania i rzeczywiście próbowali grać w piłkę – rozgrywać składne akcje, wymieniać się piłką i dochodzić do sytuacji podbramkowych.

Podobnie kibice. Nie zważając na upał, alternatywne rozrywki (a było ich trochę na Śląsku tego wieczora), niską ligę i nieatrakcyjnego rywala, Blaszok oraz – momentami – Główna dały tego dnia porządny wokalny popis. I o to chodzi! Wszelkie okoliczności dawne i obecne sprawiły, że na Bukowej spotkać można już naprawdę wyłącznie osoby nieprzypadkowe, związane z GieKSą najsilniejszą więzią emocjonalną. Osoby zdolne do prawdziwej radości z bramek strzelanych Skrze Częstochowa w drugiej lidze.

Właśnie, Skra. Słowo to ma kilka definicji, najtrafniejszą jest chyba „zarzewie pożaru”. Niech to zwycięstwo, odniesione w bardzo pozytywnej atmosferze, będzie takim zarzewiem lepszych czasów i nadchodzących – oby w końcu – zwycięstw na własnym stadionie. Za dwa tygodnie podejmujemy Legionovię. Może wtedy już wszyscy GieKSiarze wrócą z wakacji i frekwencja trochę się poprawi? Liczę na to bardzo. 

Podsumowanie:
Oprawa: brak
Frekwencja: 1400
Goście: 0
Wydarzenia: transparent ku czci Powstańców Śląskich

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. GieKSiorz💛💚🖤 — 3 września 2019 @ 12:03

    Racja frekwencja musi być dużo lepsza, trzeba mobilizować tych którzy przestali chodzić, zachęcać itd.kiedys było fajnie jak były darmowe autobusy z różnych dzielnic, trzeba coś robić żeby było coraz więcej ludzi, wiadomo gra też jak będzie lepsza to będzie lepiej z frekwencją,no i nowy stadion napewno by przyciągnął nowych ludzi.moze tak jak ja jeszcze ludzie są na wakacjach, choć nie powiem że jest to decydujący wpływ na niską frekwencję

  2. GieKSiorz — 3 września 2019 @ 00:17

    Ta frekwencja to wstyd, te 2 tysiące powinny być utrzymane mimo wszystko! Musi nas chodzić jak najwięcej na przekór Krupie i jego świcie, aby nie osiągnęli swojego celu udupienia nas.

  3. Bce — 2 września 2019 @ 12:20

    Nie prawda był kibic Skry a dokładnie tata jednego z piłkarzy, który zasiadł z nami. Straszy pan i jeździ na każdy mecz syna.

 

Dodaj komentarz

*