Dodatkowe trzy punkty dla Pogoni…

Dodano przez Witek | 24 września 2020 13:25
Licznik odwiedzin: 401

Najbliższy przeciwnik GieKSy, drużyna MKP Pogoni Siedlce, w doskonałych nastrojach przystąpi do meczu na Bukowej.

Dobre humory ekipy z Siedlec wiążą się dwoma ostatnimi wygranymi zespołu oraz faktem, że konto drużyny zostało powiększone o trzy punkty. Wspomniane trzy punkty nie zostały doliczone za wygraną na boisku, ale ze względu na zmniejszenie kary nałożonej (z -6 punktów na -3 punkty) na klub za udział w niedozwolonym wspomaganiu farmakologicznym zawodników w ubiegłym sezonie (dopuszczalna dawka środków została 10-krotnie przekroczona). Decyzję taką podjęła Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN po złożeniu stosownego odwołania przez klub z Siedlec. I tak, przed piątą kolejką rozgrywek, po dodaniu punktów/zmniejszeniu wymiaru kary przez PZPN, Pogoń z ostatniego miejsca w tabeli i zera punktów, przesunęła się na czternastą pozycję z trzema punktami…

W rozgrywkach ligowych drużyna MKP nie uznaje remisów: jak do tej pory zanotowała po dwie wygrane i przegrane. W pierwszych dwóch kolejkach sezonu siedlczanie zanotowali dwie porażki najpierw z Chojniczanką (w Chojnicach 2:4), następnie u siebie ze Stalą (0:2). Te wyniki oraz wspomniane powyżej -6 punktów, nie nastrajały pozytywnie kibiców niebiesko-białych na resztę sezonu. Pierwsze ligowe zwycięstwo Pogoni w sezonie 2020/21 nastąpiło w wyjazdowym meczu z beniaminkiem Sokołem Ostróda. Piłkarze z Siedlec wygrali 1:0, po bramce strzelonej na początku drugiej połowy. Generalnie w tym spotkaniu więcej z gry mieli gospodarze, ale błąd obrońcy z 49. minuty zadecydował o wygranej niebiesko-białych. Przed tygodniem Siedlczanie pokonali na swoim stadionie Hutnika, 2:1 – zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry. Przez większość meczu więcej z gry mieli krakowanie, nadzieję w serca piłkarzy MKP wlał wyrównujący gol Macieja Górskiego w 67. minucie. Mecz zrobił się bardziej otwarty, obie drużyny starały się o zwycięskiego gola – udało się gospodarzom…

W przerwie między sezonami doszło do małej rewolucji kadrowej w drużynie: pożegnano dziesięciu piłkarzy i potwierdzono dwunastu nowych  do gry w pierwszym zespole. Wśród nowych zawodników najbardziej znanymi są: Maciej Górski (z przeszłością ekstraklasową m.in. w Legii, Jagiellonii, Koronie) czy Krystian Miś i Piotr Pierzchała (z występów m.in. w Koronie).

W drużynie Bartosza Tarachulskiego nie ma na razie zdecydowanego lidera wśród strzelców: pięć zdobytych bramek strzeliło pięciu zawodników.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*