Czas na derby!

Dodano przez Shellu | 30 maja 2014 15:40
Licznik odwiedzin: 2986

Zapomnijmy o beznadziejnym sezonie, beznadziejnej rundzie wiosennej. Jutrko do Katowic przyjeżdża na mecz derbowy GKS Tychy i wszelkie kwestie związane z awansem, klasyczną spartaczeniem szans na niego, postawa zawodników w poprzednich meczach powinna zejść na dalszy plan. Derby zapowiadają się bardzo emocjonująco, bo choć dla GieKSy jest to mecz o pietruszkę, to dla tyszan będzie to kluczowe spotkanie w walce o utrzymanie.

Możemy jedynie liczyć, że piłkarze zrobią nam miłą niespodziankę i zepną się na ten prestiżowy pojedynek. Bo to, że zawodnicy z Tychów będą wystarczająco umotywowani, to jest pewne. Katowiczanie przegrali mecze w Grudziądzu i Olsztynie oraz zremisowali u siebie z Niecieczą. Jedynie w tym ostatnim meczu widzieliśmy zalążek czegokolwiek, spotkania wyjazdowe były natomiast bardzo słabe. W rundzie jesiennej u siebie GKS byłby bitym faworytem, teraz można powiedzieć, że szanse obu drużyn wynoszą po 50 procent, z tym, że – jak napisaliśmy – rywal gra o realny cel.

Na ten moment zawodnicy z Tychów znajdują się nad strefą spadkową, ale mają tyle samo punktów, co znajdujący się pod kreską Stomil Olsztyn. Olsztynianie mają chyba jeszcze cięższy terminarz w ostatnich dwóch kolejkach – najpierw jadą do Legnicy, a potem u siebie podejmują Górnika Łęczna. Tychy po spotkaniu na Bukowej zagrają u siebie z Miedzią, a Chojniczanka – która ma tyle samo punktów, co wymieniona dwójka – na wyjeździe zagra z ROW Rybnik (które też walczy o życie), a potem u siebie z Dolcanem Ząbki.

GKS Tychy był ostatnio w niezłej sytuacji, ale wszystko skomplikowała niespodziewana porażką z Flotą u siebie (w Jaworznie). Po tym spotkaniu zawodnicy Jana Żurka nie mieli już marginesu błędu i wygrali dwa ostatnie spotkania – w Nowym Sączu i u siebie ze zdegradowanym już Okocimskim. W Katowicach nie będzie interesowało ich nic innego jak zwycięstwo, a dla szkoleniowca gości będzie to sentymentalny powrót na Bukową.

W rundzie jesiennej w Jaworznie GKS bardzo szybko, bo już w 4. minucie objął prowadzenie po golu Kamila Cholerzyńskiego. Katastrofalna jednak gra w obronie doprowadziła do utraty trzech bramek, które strzelili Ivica Zunić (dwie) i Damian Szczęsny. Najgorsze było to, że drugiego gola tyszanie strzelili trzy minuty po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Daniel Mąka.

Dla kibiców jest to bardzo prestiżowy mecz. Jako że nie mamy możliwości grać derbów z Ruchem już od ponad 10 lat, z Górnikiem spotykamy się bardzo rzadko, więc takie spotkania jak z Tychami muszą wywoływać dodatkową adrenalinę. Teraz problem w tym, by tak samo podeszli do tego piłkarze. Sezonu i twarzy już nie uratują, ale mogą zapobiec kolejnym wbitą i nawet zasłużyć na pochwałę w przypadku walki i dobrego wyniku z Tychami.

GKS Katowice – GKS Tychy, sobota 31 maja 2014, godz. 16.45

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*