Chrobry – chcemy awansować ale priorytetem jest liga…

Dodano przez Witek | 13 sierpnia 2014 07:00
Licznik odwiedzin: 1514

Dzisiejszy przeciwnik GieKSy w ramach rozgrywek Pucharu Polski – Chrobry Głogów powstał w wyniku fuzji kilku klubów z Głogowa w 1957 roku. Największe sukcesy drużyny piłkarskiej to awans do półfinału Pucharu Polski w sezonie 1979/1980 oraz dziewięciokrotny udział w rozgrywkach I ligi, gdzie w sezonie 1993/94 piłkarze zajęli najwyższe ósme miejsce. W tym sezonie piłkarze z Głogowa wracają do I ligi po 17 latach nieobecności.

Chrobry konstruował do tej pory swój budżet dzięki Urzędowi Miasta oraz kilku przedsiębiorstwom. Aby podreperować swój szczupły budżet Chrobry wspólnie z Miedzią Legnica zawarły  kilka lat temu porozumienie, w celu wspólnej „walki” o wsparcie finansowe od jednego z najbogatszych przedsiębiorstw w Polsce, które działa na ich terenie tj. KGHM – Polskiej Miedzi. Do tej pory co rok spotykały się z odmową, ze względu na grę w T-Mobile Ekstraklasie Zagłębia Lubin. W tym roku w wyniku spadku Zagłębia Lubin oraz awansu Chrobrego do I ligi, w której grała już Miedź Legnica, okazało się, że wszystkie trzy drużyny spotkają się na tym poziomie rozgrywkowym. Zarząd Polskiej Miedzi obiecał, że drużyny Chrobrego i Miedzi dostaną na ten sezon od KGHM po kilkaset tysięcy złotych. Szczegóły mają zostać ustalone w połowie sierpnia.

W wypowiedziach przedsezonowych, działacze Chrobrego podkreślają, że celem jest utrzymanie się w I lidze oraz osiągniecie jak największego sukcesu w Pucharze Polski.

Wyniki pierwszych meczy drużyny Chrobrego, na zapleczu ekstraklasy ( przegrana u siebie 0:6 z Termaliką i 2:2 w Świnoujściu ) wydają się potwierdzać, że cele zostały właściwie sformułowane. Remis w meczu z Flotą, szczególnie usatysfakcjonował kibiców i działaczy Chrobrego: drużyna przegrywała do 67 minuty meczu 0:2.

Chrobry jako beniaminek I ligi w sezonie 2014/15 postanowił wzmocnić się zawodnikami mających przeszłość w klubach z wyższych lig. Klub za ani jednego zawodnika nie musiał płacić. Kontrakty podpisali: Figiel (GieKSa), Ałdaś (Korona), Bogusławski (Widzew), Kiełb i Piotrowski (obaj Termalica), Kościelniak (rezerwy Wisła Kraków), Mateusz Szałek (Skra Częstochowa). W zamyśle trenera Mamrota wymienieni wyżej zawodnicy uzupełnieni m.in. o K. Ulatowskiego, Ilków-Gołąb, Sędziaka, Danielaka, Ł. Szczepaniaka będą stanowić o sile Chrobrego na jesień tego sezonu.

Drużyna jest prowadzona od grudnia 2010 roku, przez mało znanego trenera Ireneusza Mamrota. Mamrot jako piłkarz występował w klubach dolnośląskich odnotowując ostatni swój  występ na boiskach ligowych,  jako grający trener Polonii Trzebnica w październiku 2010 roku. W ciągu czterech sezonów, z drużyną Chrobrego awansował z III ligi do I. Mamrot znany jest z tego, że samodzielnie wyszukuje piłkarzy których chciałby mieć u siebie w drużynie.

O meczu z GieKSą trener Mamrot mówi: „Chcemy wygrać, awansować dalej, ale nie ukrywam, że w naszym układzie priorytetem jest liga”.

 

 

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. remigiusz — 13 sierpnia 2014 @ 20:19

    leci transmisja na 1ligatv.pl

 

Dodaj komentarz

*