Chojniczanka: kiepski początek sezonu….

Dodano przez Witek | 26 sierpnia 2014 11:50
Licznik odwiedzin: 1623

Jutro, trzy dni po zwycięskim spotkaniu w Świnoujściu, GieKSa zmierzy się u siebie z drużyną z Pomorza Gdańskiego, Chojniczanką 1930 Chojnice. Mecz będzie rozgrywany w ramach 5 kolejki rozgrywek o mistrzostwo I ligi.

Chojniczanka powstała jako klub jednosekcyjny w 1930 roku. Wybuch II wojny światowej, przerwał dynamiczny rozwój klubu który posiadał wtedy sekcje kolarską, motocyklową, bokserską, hokeja na lodzie i tenisa stołowego.

Po zakończeniu wojny wznowiono działalność klubu, w chwili obecnej Chojniczanka posiada dwie prężnie działające sekcje: lekkoatletyczną i piłkarską.

W historii sekcji piłkarskiej sezony 1971/1972 i 2012/2013 są sezonami w których odnotowano największe sukcesy drużyny piłkarskiej.

W 1971 piłkarze dotarli do 1/8 finału Pucharu Polski gdzie przegrali 0:1 z drużyną GKS – u Katowice. Mecz ten jest do dziś wspominany w Chojnicach.

Drugim sukcesem Chojniczanki był awans do I ligi po zakończeniu sezonu 2012/13. Chojniczanka zakończyła swój pierwszy sezon na zapleczu ekstraklasy tuż nad strefa spadkową, na 14 miejscu.

W obecnych rozgrywkach drużyna z Pomorza wygrała jedno spotkanie i przegrała trzy, zajmuje 16 miejsce w ligowej tabeli. Wyniki, miejsce i gra nie zadowala nikogo: po meczu 4 kolejki, rozgrywanym w Chojnicach (porażka z Olimpią Grudziądz), doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy piłkarzami i kibicami. Wymiana była na tyle ostra, że pod sektor kibiców został przemieszczony oddział „tych co zawsze”.

Drużynę od czerwca 2012 roku prowadzi Mariusz Pawlak.

Piłkarze Chojniczanki wraz z sztabem szkoleniowym w poniedziałek wieczorem udali się w podróż do Katowic.

Do autobusu wsiedli następujący piłkarze:

Bramkarze: Rafał Misztal, Michał Dumieński

Obrońcy: Daniel Chyła, Wojciech Lisowski, Błażej Radler, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka

Pomocnicy: Marek Gancarczyk, Paweł Iwanicki, Mateusz Piechowiak, Krystian Feciuch, Przemysław Czerwiński, Przemysław Laskowski, Rafał Majtyka, Paweł Zawistowski

Napastnicy: Tomasz Mikołajczak, Andrzej Rybski, Rafał Siemaszko

W ostatnich dniach zaszły dwie zmiany w drużynie: złamania kości strzałkowej doznał, wchodzący na zmiany, napastnik Rafał Leśniewski i nie zagra w meczu z GieKSą. Druga zmiana: to pozyskanie pomocnika Pawła Zawistowskiego, znanego z występów m.in. w Zawiszy, Górniku Łęczna, Koronie, Jagiellonii. Zawistowski jest raczej pewny wyjścia w podstawowej „11”.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. sambor — 26 sierpnia 2014 @ 23:36

    po za tym brak B.Jankowskiego w 18tce meczowej jako pierwszej ofiary kary za żółte kartki w tym sezonie.

 

Dodaj komentarz

*