Bytovia: u siebie nie odpuszczamy i gramy do końca…

Dodano przez Witek | 1 grudnia 2020 17:40
Licznik odwiedzin: 554

Piłkarze II ligi już jutro rozegrają 16. kolejkę spotkań: drużyna GieKSy uda się na jeden z najdłuższych wyjazdów – do Bytowa. Mecz z MKS-em Bytovią rozpocznie się o godzinie 17:00.

Los w ostatnim czasie (dwóch sezonów) w przedziwny sposób „połączył” obie drużyny: najpierw mecz GKS-Bytovia w ostatniej kolejce sezonu 2018/19, w którym zwycięski dla Bytovii gol padł w doliczonym czasie gry… Dodatkowo wygrana Wigier powoduje, że spadają obie drużyny grające w Katowicach… W ubiegłym sezonie obie drużyny solidarne przegrywają u siebie z jutrzejszym przeciwnikiem w tym samym stosunku 1:2… Po zakończeniu sezonu zasadniczego ekipy Bytovii i GieKSy znajdują się na miejscach uprawniających w gry w półfinałach baraży… Obie drużyny kolejny raz nie spełniają pokładanych nadziei i przegrywają mecze. Różnica jest taka, że GieKSa przegrała po 90 minutach gry, a Czarne Wilki postawiły się Resovii i uległy dopiero po dogrywce i rzutach karnych.

Po nieudanym powrocie do I ligi działacze wraz z trenerem Adrianem Stawskim (trenuje Bytovię od marca 2017 roku) zadecydowali o „wietrzeniu” szatni. Z kadry zespołu odeszło szesnastu zawodników, podpisano kontrakty z czternastoma piłkarzami. Trudno szukać jakiś „wielkich nazwisk” wśród nowych zawodników: chyba najbardziej znani to obieżyświat Maciej Czyżniewski czy pochodzący z Katowic Mateusz Wrzesień…

Obecnie Bytovia zajmuje dziewiąte miejsce z prawie idealnym bilansem: 5 – 4 – 5. Bytovia dużo lepiej spisuje się na swoim boisku i ponad 2/3 wszystkich zdobytych punktów, bo aż trzynaście z dziewiętnastu zdobyła na stadionie w Bytowie. Na ten bilans składają cztery zwycięstwa (z Olimpiami: Grudziądz  -2:0 i Elbląg  -1:0, Chojniczanką – 3:2 i Sokołem – 1:0), remis (z rezerwami Śląska – 2:2) oraz dwie porażki (z drużynami z czołówki tabeli Skrą – 0:1 i Wigrami – 1:2).

Ostatnie trzy mecze u siebie MKS-u to przegrana z Wigrami i dwa zwycięstwa: z Chojniczanką i Sokołem. Mecz z Wigrami źle się zaczął dla MKS-u, po dziesięciu minutach sędzia podyktował rzut karny przeciwko Bytovii, zamieniony na bramkę przez gości. Od tego momentu Czarne Wilki atakowały, a Wigry szukały szansy w kontratakach. W 76. minucie Wigry strzeliły drugiego gola i praktycznie było po meczu – Bytovia na pięć minut przed końcem spotkania zdobyła kontaktową bramkę, ale na wyrównanie nie starczyło już czasu.

Spotkanie z Chojniczanką jak na derby przystało, było zacięte, lekką przewagę mieli piłkarze z Bytowa. Po pięciu minutach było 1:0, po nieco ponad pół godzinie gry 2:0 dla gospodarzy. Chojniczanka, kontaktową bramkę zdobyła tuż przed przerwą, co dawało nadzieję na dalszą nieustępliwą walkę na boisku. I tak było w drugiej połowie, przy czym zawodnicy z Chojnic coraz częściej zaczęli grać zbyt agresywnie, co doprowadziło, że jeden z nich otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Grająca w dziesiątkę Chojniczanka zdołała doprowadzić do remisu, a w końcówce miała 100% okazję na objęcie prowadzenia… Nie wykorzystane sytuacje się mszczą, tak było w Bytowie – w doliczonym czasie gry to MKS cieszył się ze strzelonej bramki i wygranego meczu. W spotkaniu z Sokołem, podobnie jak w meczu z Chojniczanką, optyczną przewagę posiadali gospodarze, gości uzyskiwali lekkie przewagi w końcówkach pierwszej i drugiej połowy. Decydującą bramkę o zwycięstwie, Bytovia zdobyła na pięć minut przed końcem spotkania za sprawą swojego najlepszego strzelca Piotra Giel (dziewięć goli).

W meczu z GieKSą wspomniany Giel nie będzie mógł zagrać ze względu na cztery żółte kartki. Trener Stawski będzie mógł wziąć pod uwagę przy ustalaniu składu, doświadczonego obrońcę Krzysztofa Bąka, który odcierpiał regulaminową karę za cztery żółte kartki.

Drugim po Gielu najlepszym strzelcem w drużynie Bytovii jest Paweł Zawistowski z pięcioma trafieniami (i dodatkowo czterema asystami), trzeci na liście młodziutki, bo 17-letni jest Kacper Sezonienko z trzema zdobytymi golami. Z dwudziestu trzech zdobytych goli, piłkarze MKS-u, ponad połowę (dwanaście) zdobyli  w ostatnich kwadransach pierwszej połowy i całego meczu – po sześć goli. Z kolei najrzadziej Bytovia trafiała do bramki przeciwnika tuż po rozpoczęciu meczu i drugiej połowy – po dwa trafienia.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Witek — 2 grudnia 2020 @ 07:00

    Dzięki za sygnał. Napisz na maila (wysłałem Ci mojego) co tak razi w oczy.

  2. Pazurrr — 1 grudnia 2020 @ 21:55

    Witek, sprawdzaj tekst, za nim go oddasz. Jest w nim taka masa błędów, że czasem ciężko Cię zrozumieć. W dodatku mnóstwo zbędnych, bezsensownych przecinków i dziwacznych szyków zdań.

 

Dodaj komentarz

*