Bogdanka w obecnych rozgrywkach

Dodano przez GoT | 24 sierpnia 2012 13:59
Licznik odwiedzin: 1075

Bogdanka Łęczna w trakcie okresu przygotowawczego nie rozegrała zbyt wielu gier kontrolnych. Podopieczni trenera Rzepki zagrali pomiędzy sezonami ledwie cztery sparingi. Zaczęło się od przegranej 1:0, ale z bardzo wymagającym rywalem, za jaki można uważać Karpaty Lwów. Potem Łęczna pokonała wysoko trzecioligowca – Podlasie Biała Podlaska aż 8:0. Łupem bramkowym w tym test-meczu podzielili się kolejno Wojdyga, Zuber, Ricardo, Szałachowski, Oziemczuk, Ropiejko x2 oraz Mandrysz. Trzeci sparing to wygrana z ekstraklasową Koroną Kielce 0:1 po trafieniu Mandrysza i wreszcie na koniec zwycięstwo z drugoligowym Radomiakiem Radom 0:2 (Ropiejko, Paluch).

W lidze już nie wyglądało to tak zachęcająco jak w okresie przygotowawczy. Bogdanka, która w zeszłym sezonie uplasowała się w czołówce tabeli, po 3. kolejkach nie ma na koncie nawet jednego punktu. Pierwszym meczem była potyczka w Legnicy z Miedzią. Mimo, że Miedź to beniaminek, to tak mocny personalnie, że porażkę na inaugurację można było przewidzieć. W drugiej serii gier do Łęcznej przyjechał kolejny beniaminek – Okocimski Brzesko, czyli drużyna zdecydowanie w zasięgu łęcznian. Niestety i tym razem rzeczywistość okazała się brutalna. Mecz zakończył się wynikiem 1:2, a decydujące trafienie padło w 90 minucie meczu, co boli podwójnie. Jedyne jak na razie trafienie dla Bogdanki było autorstwa Ropiejki. Trzecim rywalem była Arka Gdynia, czyli kolejna ekipa, która myśli o uzyskaniu promocji do wyższej ligi. I tym razem mecz zakończył się wynikiem jak w pierwszym wyjazdowym spotkaniu, czyli 2:0.

Zwróćmy jeszcze uwagę na Puchar Polski. W I rundzie GKS toczył bój ze Stomilem Olsztyn, i to zwycięski bój. Beniaminek z Olsztyna dwa razy obejmował prowadzenie, ale za każdym razem goście doprowadzali do wyrównania, najpierw za sprawą Ropiejko, a potem Pesira. W 90 minucie szczęśliwy awans swojej drużynie dał powracający do Łęcznej Sebastian Szałachowski. W kolejnym meczu rywalem była Lechia Gdańsk i tej zapory nie dało się obejść. Lechia wygrała 1:2, a dla Bogdanki trafił Ropiejko. Kolejne trafienie tego napastnika powinno dać domyślenia defensorom GieKSy.

Łęczna bardzo źle weszła w sezon. Przeglądając wyniki dotychczasowych meczów zespołu z Lubelszczyzny można wysnuć wniosek, że jeżeli wygrać z Łęczną, to kiedy jak nie teraz. Z drugiej strony ekipa Rzepki jest podrażniona swoimi rezultatami i w końcu zacznie punktować. Oby od kolejki numer 5.

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. mózG — 2 września 2012 @ 15:07

    Zwróćmy jeszcze uwagę na Puchar Polski. W I rundzie GKS(<<<—chyba Bogdanka) toczył bój ze Stomilem Olsztyn, i to zwycięski bój

 

Dodaj komentarz

*