Bledzewski trenerem bramkarzy, Jojko odchodzi!

Dodano przez Karol | 18 stycznia 2018 11:20
Licznik odwiedzin: 3226

Trener Paszulewicz powoli kończy kompletowanie sztabu szkoleniowego. Będzie on w pełni jego autorskim sztabem na co dowodem jest ogłoszona dziś zmiana na stanowisku trenera bramkarzy. Janusza Jojkę zastąpi Andrzej Bledzewski, który wcześniej pracował z naszym obecnym trenerem w Olimpii Grudziądz.

Janusz Jojko to jeden z najlepszych piłkarzy, których grę w barwach można było podziwiać. Kiedy w 2014 roku, z okazji 50.  urodzin GieKSy, wybieraliśmy Jedenastkę Wszechczasów, obsada bramki była sprawą oczywistą – przygniatająca większość kibiców postawiła na Jojkę, który w latach 1988 – 1997 rozegrał 276 spotkań jako nasz golkiper. Od 2011 roku zapisał też znaczącą kartę jako trener bramkarzy GKS-u. Z pewnością na ten moment trudno sobie wyobrazić by Pana Janusza miało zabraknąć przy Bukowej…

Dziękujemy za wszystko!

5 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Krzysztof — 19 stycznia 2018 @ 20:13

  Najgorsza zmiana odkąd jestem kibicem GieKSy. Janusz trzymam za Ciebie kciuki.

 2. Irishman — 19 stycznia 2018 @ 06:40

  Panie Januszu, z serca dziękuję za wszystko!!! To była dobra robota i w bramce i ostatnio na ławce trenerskiej! Powodzenia i… może jeszcze do zobaczenia! Pozdrawiam!

 3. Irishman — 19 stycznia 2018 @ 06:38

  A mnie się wydaje, że jednak bramkarze, pod skrzydłami trenera Jojki czynili postępy. Oczywiscie rożne, jedni większe inni mniejsze w zależności od indywidualnych predyspozycji.
  Ale zgadzam się tez, że przyda się w naszym klubie tzw. opcja zerowa polegająca na porządnym wietrzeniu! Tylko, że NAJWAŻNIEJSZE, aby radykalnie została wywietrzona także szatnia! Mam nadzieję, że trener Paszulewicz na tym polu będzie równie radykalny i odważny!

 4. Ksawery — 18 stycznia 2018 @ 13:02

  Janusz spoko chop ale faktycznie trzeba wietrzyć sztab. Powodzenia dla nowego trenera bramkarzy.

 5. Mecza — 18 stycznia 2018 @ 11:50

  Nie każdy bardzo dobry były bramkarz może być dobrym trenerem. Dobrze się stało bo wydaje mi się, że Janusz był bardziej dobrym kumplem niż wymagającym trenerem. Przez ostatnie lata tylko Budziłek wychylił się ponad przeciętność i Abramowicz przez chwilę. Pytanie czy to była jakaś zasługa trenera bramkarzy czy chwilowy błysk. U nas traktuje się trenera bramkarzy jako coś mało istotnego, tego co rzuca piłkę bramkarzowi aby bramkarz złapał a to błąd. Jeśli chcemy się rozwijać nie możemy opierać się na kolesiostwie czy też na legendach. Legendy są bardzo ważne ale to nie powinno być głównym kryterium decydujący o angażu. Trener bramkarzy powinien być tak samo oceniany jak pierwszy trener, przede wszystkim rozwój zawodników na tej pozycji plus wyłapywanie perełek młodych. Dobry bramkarz to ponad połowa wartości całej drużyny. Gdyby nie Budziłek pewnej jesieni skonczylbyśmy rundę w środku tabeli i nie byłoby podniety.

 

Dodaj komentarz

*