Bez Mrozka na Elanę

Dodano przez Shellu | 11 października 2019 12:17
Licznik odwiedzin: 540

Jutro GKS Katowice zagra kolejny mecz ligowy, tym razem na własnym boisku rywalem będzie Elana Toruń. Mecz z dodatkowym smaczkiem, gdyż szkoleniowcem rywali w poprzednim sezonie był Rafał Górak i wówczas zespół grał o awans. Obecnie wygląda na to, że nie będzie to nic więcej niż walka o utrzymanie.

GKS Katowice znajduje się obecnie w bardzo dobrym momencie. Seria czterech zwycięstw ligowych oraz 16 punktów w 6 ostatnich meczach, do tego awans w Pucharze Polski – robi wrażenie. I choć mankamentem jest to, że od dziewięciu spotkań katowiczanie nie potrafią strzelić gola w pierwszej połowie, to docenić należy, że udaje się trafiać w końcówkach spotkań, bo to przecież w ostatniej fazie meczu udawało się wygrywać z Legionovią, Lechem i ostatnio z Polkowicami. Zwłaszcza ten ostatni mecz – z bardzo niewdzięcznie grającym rywalem – był bardzo cenny, jeśli chodzi o zdobyte trzy punkty.

Elana Toruń zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów (bilans: 4-2-6, bramki: 14-17). W ostatnich pięciu meczach ligowych zespół wówczas jeszcze Ariela Jakubowskiego wygrał tylko raz – dwie kolejki temu z Pogonią Siedlce u siebie. Tydzień temu – również w Toruniu – drużyna przegrała 0:1. Po spotkaniu został zwolniony Jakubowski, a jego miejsce zajął prowadzący w ostatnim sezonie Garbarnię Kraków – Bogusław Pietrzak. Najbardziej wartościowym rezultatem Elany jest na pewno wygrana w Łęcznej 3:1 w czwartej kolejce. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest 35-letni Mariusz Kryszak, który ma charakterystykę Marcina Robaka, gdyż na pięć bramek aż cztery strzelił z rzutów karnych (a jednego nie wykorzystał). Ponadto próżno szukać nazwisk mówiących coś szerszej niż toruńska publiczność.

Do składu GieKSy wraca Kacper Michalski, tak więc nikt nie będzie pauzował z powodu nadmiaru kartoników. Uważać jednak musi Szymon Kiebzak, bo żółta kartka w spotkaniu z Elaną będzie skutkować absencją w meczu z Widzewem. Ze względu na obecność na zgrupowaniu reprezentacji wyłączony z gry w tym meczu jest Bartosz Mrozek.

Właśnie w kontekście meczu z łodzianami za tydzień, spotkanie z Elaną ma duże znaczenie w kontekście utrzymania i wzmocnienia morale. Nie mówiąc o ciągłej możliwości poprawienia swojej sytuacji w tabeli.

Przewidywany skład na Elanę:
Frankowski – Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala – Woźniak, Gałecki, Stefanowicz, Błąd, Kiebzak – Rumin.

GKS Katowice – Elana Toruń, sobota 12 października 2019, godz. 15.00

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*