[BARAŻE] Koniec sezonu dla GieKSy, Rzeszów w I lidze

Dodano przez marcepan | 30 lipca 2020 08:45
Licznik odwiedzin: 423

Baraże gwarantują emocje i nieprzewidywalność. Po środowych meczach o awans do I ligi powalczą dwa zespoły z Rzeszowa, które zajęły piąte oraz szóste miejsce w tabeli.

GKS Katowice po dwóch bramkach swoich byłych zawodników zakończył sezon. Damian Michalik po rykoszecie oraz Radosław Sylwestrzak po stałym fragmencie przesądzili o zwycięstwie Stali, która dzięki piorunującej końcówce sezonu uzyskała prawo gry w barażach. Katowiczanie mimo obiecującego początku spotkania okazali się słabsi od rzeszowian i następny sezon spędzą w II lidze.

Drugi mecz barażowy miał dramatyczny przebieg oraz zaskakujące rozstrzygnięcie. W regulaminowym czasie gry bez goli. Warto wspomnieć, że bytowianie nie wykorzystali rzutu karnego. W dogrywce prowadzenie gościom dał Radulj, który wykorzystał rzut karny. Po faulu boisko musiał opuścić Memić ukarany drugą żółtą kartką. Grająca w osłabieniu Bytovia wyrównała po golu Ferugi z rzutu wolnego. W rzutach karnych najpierw pomylił się Radulj, jednak Bytovia nie wykorzystała tego potknięcia. Ameyaw podchodził do jedenastki dwukrotnie, ale za każdym razem jego strzały bronił Zapytowski. Powtórka karnego była spowodowana opuszczeniem linii bramkowej przez golkipera Resovii przy pierwszej próbie. W ósmej serii jedenastek Twardowski pewnie trafił do siatki. Uderzenie Kwiatkowskiego obronił Zapytowski, który zapewnił rzeszowianom udział w meczu finałowym.

Baraże – 28 lipca

Bytovia Bytów – Resovia 1:1 pd. 6:7 w karnych

GKS Katowice – Stal Rzeszów 0:2

W piątek 31 lipca derby Rzeszowa o I ligę. Resovia na własnym boisku zagra ze Stalą Rzeszów. Przed szansą awansu do I ligi staną byli piłkarze katowickiego klubu. W barwach Stali regularnie występują Goncerz, Michalik oraz Sylwestrzak. Pierwszy gwizdek o 17:00.

Finał – 31 lipca

Resovia – Stal Rzeszów (31 lipca, 17:00)

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*