Banik zaczyna rundę wiosenną od zwycięstwa

Dodano przez Misiek | 18 lutego 2020 11:53
Licznik odwiedzin: 338

Banik Ostrava rundę wiosenną rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa z FC Slovacko. Te trzy cenne punkty pozwoliły wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy i to oni kontrolowali spotkanie, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 18. minucie, jednak Pavel Dvorak z 13 metrów uderzył daleko od bramki. Banik w pierwszej połowie oddał dwa celne strzały na bramkę rywala, ale nie przyniosło to żadnej bramki. Po zmianie stron Banik zdecydowanie zaatakował bramkę gospodarzy, co przyniosło efekt w 52. minucie. Wtedy to Robert Hruby wrzucił piłkę w pole karne, a Jakub Pokorny głową skierował piłkę w samo okienko. Po tej bramce gospodarze się obudzili i ruszyli do odrabiania strat, jednak ich celowniki były rozregulowane. W 79. minucie De Azevedo był bardzo bliski podwyższenia wyniku, ale Matous Trmal intuicyjnie wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później Roman Potocny również próbował pokonać Trmala strzałem głową, ale i tym razem golkiper stanął na wysokości zadania. Slovacko w drugiej połowie nie miało argumentów, aby chociaż doprowadzić do wyrównania i spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Banika. Ponież zobaczycie skrót z tego spotkania.

.
Kolejne spotkanie Banik rozegra w poniedziałek 24.02.2020 o godzinie 18:00 na własnym boisku z FK Jablonec nad Nisou.

1.FC SLOVÁCKO  FC BANÍK OSTRAVA 0:1 (0:0)

Bramki: 52. Pokorný

1.FC Slovácko: Trmal – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek – Petržela (69. Zahustel), Daníček (83. Sadílek), Havlík, Navrátil – Dvořák (60. Kliment) – Zajíc.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pokorný, Procházka, Svozil – Fillo, Hrubý, Kaloč, Holzer – de Azevedo (85. Kuzmanovič), O. Šašinka (90. Reiter), Potočný.

Żółte kartki: Reinberk, Petržela, Kliment – Pokorný, de Azevedo.

Widzów: 7288.