Banik z kolejnym zwycięstwem na swoim stadionie

Dodano przez Misiek | 8 października 2019 17:05
Licznik odwiedzin: 293

Banik Ostrava jest niepokonany na własnym stadionie od sześciu spotkań w tym pięciu ligowych i jednego o Puchar Czech. W międzyczasie zaliczył dwie porażki, ale to na wyjazdach. W ubiegłą sobotę pokonali Fastav Zlin 4:0, a wynik spotkania ustawili w pierwszej połowie.

Pierwsi do ataku ruszyli goście i po 10. minutach mieli dwie dogodne sytuacje, ale nie potrafili zamienić ich na bramki. W 20. minucie meczu doszło do takiego zamieszania w polu karnym Zliny, że trzeba je zobaczyć na poniższym skrócie. Najważniejsze, że Dame Diop zachował w tym wszystkim zimną krew i najpierw nawinął dwóch zawodników, po czym posłał piłkę między trzema innymi i zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Pięć minut później Rudolf Reiter prowadząc piłkę prawą stroną boiska wystawił ją na szesnasty metr do Milana Jiraska, który pewnie pokonał bramkarza. Dwubramkowe prowadzenie tak nakręciło gospodarzy, że ruszyli do zdecydowanego ataku. W 31.minucie Rudolf Reiter uderzał na bramkę Mateja Rakovana z prawej strony boiska, a jego strzał przeciął obrońca tak niefortunnie, że piłka przelobowała bramkarza. Cztery minuty przed regulaminowy końcem pierwszej połowy Martin Fillo wpisał się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z 20 metrów uderzał Robert Hruby, ale odbiła się po drodze i wpadła pod nogi Martina Fillo, który zamienił tę dogodną sytuację na bramkę. Po zmianie stron goście starali się zdobyć honorową bramkę, ale bez skutku. W 63. minucie Martin Fillo był faulowany w polu karnym rywali, jednak sędzia nie wskazał na wapno. Pod koniec spotkania Viktor Budynski popisał się świetną interwencją, dzięki temu zachowując czyste konto.

.
Kolejne spotkanie Banik rozegra dopiero 20.10.2019 o godzinie 15:30 na wyjeździe z Victorią Pilzno.

FC BANÍK OSTRAVA  FC FASTAV ZLÍN 4:0 (4:0)

Bramki:   20. Diop, 25. Jirásek, 31. Reiter, 41. Fillo.

FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Reiter (83. Lalkovič), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič – Diop (73. Kaloč), Smola (67. Holzer).

FC Fastav Zlín: Rakovan – Fantiš, Buchta, Cedidla, Bartošák – Mašek, Folprecht, Jiráček (80. Nečas) – Matejov, Wágner (63. Železník), Čanturišvili (66. Džafič).

Żółte kartki: Pokorný.

Widzów: 6073.