Banik przegrywa pierwsze ligowe spotkanie

Dodano przez Misiek | 29 lipca 2021 11:25
Licznik odwiedzin: 218

W zeszły weekend Banik Ostrava rozpoczął swoje zmagania w czeskiej ekstraklasie. Pierwsze spotkanie rozgrywali na wyjeździe w Jabloncu, a do pokonania mieli ponad 440 kilometrów.

Banik od pierwszych minut był stroną przeważającą i stwarzał sobie całkiem dobre okazje na objęcie prowadzenia, jednak Jan Hanus za każdym razem stał we właściwym miejscu. Po dwudziestu minutach gospodarze przeszli do ofensywy, ale do przerwy nic specjalnego się nie wydarzyło. Po zmianie stron gra nadal toczyła się pod bramką gospodarzy, co przyniosło zamierzony efekt w 58. minucie. Niestety sędzia po weryfikacji VAR odgwizdał spalonego i na tablicy nadal widniał wynik 0:0. Nieuznana bramka jeszcze bardziej napędziła ataki gości, a najlepszą okazję miał Jiri Klima w 82. minucie, jednak jego strzał z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza. Jak to stare piłkarskie porzekadło mówi: „Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”, tak też się stało w tym przypadku. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry padła bramka dla gospodarzy, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Na listę strzelców wpisał się 32-letni Vaclav Pilar, zdobywając bramkę główką. Była to jedyna bramka w tym spotkaniu i komplet punktów został w Jabloncu. Tego dnia Banik wspierało 240 kibiców.

FK Jablonec VS FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Bramki: 88. Pilař.

FK Jablonec:  Hanuš – Štěpánek, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil (90. Holík), V. Kubista, Kratochvíl (83. Smejkal), Malínský (73. Pilař) – Doležal.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – de Azevedo (55. Potočný), Kuzmanovič (70. Sor), Kaloč, Budínský (79. Klíma), Buchta – Almási (79. Pokorný).

Żółte kartki: Krob, Pilař – Potočný, Buchta, Laštůvka.

Widzów: 2365 w tym 240 Banika.