Banik przegrywa na inaugurację rozgrywek

Dodano przez Misiek | 16 lipca 2019 21:26
Licznik odwiedzin: 495

W zeszłą sobotę Banik Ostrava rozegrał pierwsze spotkanie nowego sezonu, ale inauguracji nie może zaliczyć do udanych. Można powiedzieć, że przegrali na własne życzenie, ponieważ sami sprowokowali bramkę dla gości, a potem nie wykorzystali rzutu karnego.

Pierwsze spotkanie rozgrywali na własnym stadionie z drużyną Slovan Liberec i przez pierwszy kwadrans dosłownie zdominowali rywala. Już w 4. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Tomas Smola nie zdołał przeciąć prostopadłego podania. Pięć minut później Nemanja Kuzmanovic otwiera wynik spotkania strzałem z pierwszej piłki, a Martin Fillo zalicza pierwszą asystę w tym sezonie. Po dwudziestu minutach spotkania Slovan Liberec stworzył sobie pierwszą sytuację, jednak piłką przeszła daleko o bramki. Banik wtedy stracił kontrolę nad spotkaniem, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie i do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W 53. minucie Jiri Fleisman chciał podać do swojego bramkarza, niestety podanie było zbyt lekkie, co wykorzystał Jukub Pesek zdobywając bramkę dającą wyrównanie. Taka sama sytuacja miała miejsce pod koniec zeszłego sezonu tylko nie pamiętam kto wtedy zaliczył taką wpadkę. Od tego momentu na boisku zrobiło się nerwowo i kilku graczy zobaczyło żółty kartonik. W 74. minucie Robert Hruby nie wykorzystał jedenastki posyłając piłkę nad bramką, uderzając przy tym w poprzeczkę. Gdyby wykorzystał tę sytuację gospodarzom grałoby się dużo łatwiej i wtedy to goście musieliby rzucić się do odrabiania strat. Niestety niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w doliczonym czasie gry Slovan strzela bramkę na wagę trzech punktów. Ales Nesicki wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a Roman Potocny przedłużył ją głową kierując do siatki. Po taj bramce trybuny zamilkły i nikt nie potrafił uwierzyć, że w ostatniej akcji przegrywają spotkanie otwierające nowy sezon. Skrót z tego spotkania możecie  zobaczyć poniżej.

.
Kolejne spotkanie Banik rozegra w poniedziałek 22.07.2019 z MFK Karvina o godzinie 18:00 na wyjeździe. Drużyna z Karviny również przegrała swoje pierwsze spotkanie, ulegając zespołowi Mlada Boleslaw 1:0.

FC BANÍK OSTRAVA  FC SLOVAN LIBEREC 1:2 (1:0)

Bramki: 9. Kuzmanovič – 53. Pešek, 90.+4. Potočný.

FC Baník Ostrava: Ostrava: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Hrubý (82. Baroš), Holzer (69. Granečný) – Kuzmanovič (58. Diop), Smola.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Hybš – Breite, Oscar – Koscelník, Mara (87. Nešický), Pešek (65. Musa) – Potočný.

Żółte kartki: Smola, Fleišman – Oscar, Breite, Potočný, Musa.