Banik kolejny raz niepokonany na własnym stadionie

Dodano przez Misiek | 26 lutego 2020 17:06
Licznik odwiedzin: 130

W Czechach liga rozkręciła się na dobre. W poniedziałek Banik podwyższył serię spotkań bez porażki na własnym stadionie do trzynastu, remisując 1:1 z Jablonec nad Nisou. Kolejne spotkanie rozegrają już w piątek w Budejovicach.

Mecz rozpoczął idealnie dla gości, ponieważ już w 6. minucie objęli prowadzenie za prawą Vojtecha Kubisty. Obrońca Jablonca dostał podanie na jedenasty metr, stojąc tyłem do bramki, zdołał się obrócić i wpakować piłkę do siatki. W tej sytuacji fatalnie zachowali się obrońcy Banika, a w szczególności Jakub Pokorny, który nic nie robiąc, zasłonił jeszcze Jana Lustuvke. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i dokładnie sześć minut później po dośrodkowaniu w pole karne Nemanja Kuzmanovic doprowadził do wyrównania. W tej sytuacji asystował mu Martin Fillo. Od tego momentu kontrolę nad spotkaniem przejęli gospodarze i tylko dobra postawa bramkarza gości uchroniła ich od porażki. Banik na wszystkie sposoby starał się zdobyć bramkę dającą prowadzenie, ale Vlastimil Hruby tego dnia tylko raz dał się pokonać. Po zmianie stron obraz gry był dalej taki sam. Banik atakował, oddawał strzały nawet z piątego metra, a bramkarz gości wszystko wyłapywał. W 75. minucie meczu Jan Lustuvka uratował Banik od straty gola, wybijając piłkę dosłownie z linii bramkowej. Wszystkie parady bramkarskie możecie zobaczyć w poniższym skrócie.

.
Kolejne spotkanie Banik rozegra w piątek na wyjeździe z Dynamo Ceskie Budejovice o godzinie 18:00. Rywal obecnie ma punkt przewagi nad Banikiem i zajmuje czwarte miejsce.