Arka: nowi zawodnicy robią różnicę…

Dodano przez Witek | 15 września 2021 06:05
Licznik odwiedzin: 243

W najbliższy czwartek (16 września 2021 roku) GieKSa rozegra zaległy mecz z siódmej kolejki z Arką Gdynia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Bukowej.

Arka w każdym sezonie po spadku z ekstraklasy po sezonie 2019/20, walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywek. W ubiegłym sezonie żółto-niebiescy zakończyli rozgrywki na czwartej pozycji w tabeli, dające prawo do gry w barażach o ekstraklasę. Dla MZKS-u baraże skończyły się po pierwszym meczu: Arka przegrała u siebie z ŁKS-em 0:1. Po sezonie z drużyną pożegnało się trzynastu zawodników, a do kadry dołączyło dwunastu piłkarzy. Do Arki dołączyli m.in.: Hubert Adamczyk (z Wisły Płock), Olaf Kobacki (z Atalanty, reprezentant Polski U-20), Martin Dobrotka (z Wigier), Sebastian Milewski (z Piasta), Karol Czubak (z Widzewa) czy Maciej Rosołek (z Legii). Większość nowych zawodników to młodzi piłkarze, którzy są na początku kariery. Z perspektywy kibiców i działaczy MZKS-u zrobione latem transfery są udane: z dziewięciu bramek zdobytych do tej pory przez żółto-niebieskich aż siedem padło łupem nowych zawodników. Najwięcej strzelił Adamczyk – trzy, następni na liście są Czubak i Kobacki po dwa trafienia. Nowi zawodnicy są również w czołówce zestawienia najlepiej dogrywających piłkarzy. Adamczyk ma na koncie trzy decydujące o strzeleniu gola podania, Czubak i Kobacki po jednym. Drugie miejsce za Adamczykiem z dwoma podaniami zajmuje Arkadiusz Kasperkiewicz.

W trwającym sezonie Arka w siedmiu meczach wygrała i przegrała po trzy spotkania oraz jedno zremisowała. Na wyjazdach Arka grała do tej pory dwa razy. W trzeciej kolejce pokonała Stomil (1:0), a w piątej rundzie spotkań przegrała z Górnikiem Polkowice (1:2).

Gdynianie ostatnio grają w kratkę, po dobrym spotkaniu i zwycięstwie nad Widzewem (3:1, czwarta kolejka), przytrafia się wspominania porażka z Górnikiem. W kolejnym meczu wygrywali przekonująco z Odrą (3:0) i trzy dni temu przegrali u siebie z GKS-em Tychy (0:1).

W drużynie, którą trenuje Dariusz Marzec, nikt nie pauzuje za nadmiar kartek. Dla trenera Arki mecz z GieKSą może mieć sentymentalny wymiar – w sezonie 1995/96 Marzec był piłkarzem naszego klubu.

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*