Arka Gdynia – silna defensywa, fatalna skuteczność.

Dodano przez GoT | 25 października 2012 16:14
Licznik odwiedzin: 1168

W nienajlepszych nastrojach do sobotniego spotkania z GieKSą , przystąpi nasz kolejny rywal jakim jest Arka Gdynia. Zespół z Gdyni nie dość że w ubiegłą sobotę doznał trzeciej porażki na własnym obiekcie to w dodatku na mecz z katowicką drużyną stracił w tej chwili swojego najlepszego zawodnika jakim jest niewątpliwie Marcus Da Silva. Absencja tego ważnego ogniwa dla gdyńskiej drużyny spowodowana jest pauzą za nadmierną ilość żółtych kartek. Sobotnie spotkanie odarło również z resztek złudzeń wszystkich tych kibiców Arki i działaczy, w których tliła się jeszcze nadzieja że Arka w tym sezonie jest wstanie włączyć się do walki o awans. Arka Gdynia jest w tej chwili drużyną co najwyżej środka tabeli, której znacznie bliżej jest do strefy spadkowej niż do miejsc, które umożliwiają walkę o awans. Trudno zresztą myśleć o czymś więcej niż środek tabeli, skoro drużyna od początku sezonu cierpi na olbrzymie problemy związane ze skutecznością drużyny. Arka w tym sezonie strzeliła do tej pory tylko trzynaście bramek co jest trzecim najgorszym wynikiem w całej lidze. Gdynianie w tej niechlubnej klasyfikacji wyprzedzają tylko Polonię Bytom oraz beniaminka z Brzeska. Silną bronią Arki natomiast z całą pewnością jest jej defensywa, która jest zaliczana do jednych z lepszych w lidze bowiem gdyńska defensywa straciła do tej pory tylko dziewięć goli i lepszą defensywą w całej lidzie może pochwalić się jedynie lider ze Świnoujścia. Problemy kadrowe Arki po spotkaniu z Olimpią Grudziądz nie ograniczają się jedynie do wykluczenia wspomnianego Marcusa Da Silvy. Pod znakiem zapytania w sobotnim meczu są występy kapitana Arki Tomasza Jarzębowskiego oraz podpory defensywy Arki Krzysztofa Sobieraja. Pierwszy z wymienionych oprócz drobnego urazu jakiego nabawił się w spotkaniu z Olimpia, od kilku tygodni również boryka się z urazem stawu skokowego, natomiast stoper Arki doznał urazu stłuczenia łydki. Obaj wymienieni zawodnicy wzięli udział już we wczorajszym treningu swojej drużyny co prawdopodobnie oznacza że obaj będą do dyspozycji trenera szkoleniowca Arki Petra Nemca. Działacze Arki Gdynia na spotkanie z GieKSą, postanowili wykonać ukłon w stronę kibiców bowiem na to spotkaniu obowiązywać będzie specjalna promocja dla studentów, dla których bilety będą o połowę tańsze. Specjalna oferta natomiast została przygotowana dla kibiców, którzy pierwszy raz pojawią się na obiekcie Arki i założą pełen profil kibica. Osoby takie będą mogły na to spotkanie kupić bilet za symboliczną złotówkę. Natomiast o niespodziankę dla kibiców GieKSy, którzy z różnych powodów nie będą mogli udać się do Gdyni  aby dopingować  swoją drużynę, przygotowała stacja Orange Sport, która na swojej antenie przeprowadzi bezpośrednią transmisję z tego spotkania.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Ian — 2 listopada 2012 @ 20:13

    WTF IS WRONG WITH U PEOPLE!? IF U DONT LIKE JUSTIN BIEBER IS OKAY BUT DONT MAKE FUCKING STUPID VIDEOS OF IT ! THINK WOULD U LIKED IF U WHERE FAMOUS AND PEOPLE WHERE MAKING FUCKING FUN OF U AND CALLING U GAY AND DICK HEAD HUH? SO SHUT THE FUCK UP ! from a girl that thinks peolpe like that are stupid

 

Dodaj komentarz

*