Alert! Kolejny mecz pułapka.

Dodano przez Shellu | 13 września 2019 14:34
Licznik odwiedzin: 751

Jutro GieKSa zmierzy się z Legionovią. Outsiderem tej ligi. Powiedzielibyśmy, że katowiczanie powinni ten mecz bezwzględnie wygrać. Bo powinni. Problem w tym, że znowu w głowie otwiera się szufladka z przegranymi u siebie w kompromitującym stylu meczami z ostatnimi leszczami. Szufladka ta się otwiera z przepełnienia. Znów przypominają się wszystkie Kluczborki, Okocimskie. I ostatnia Bytovia – najświeższy z elementów tejże szufladki. Więc jeśli ktoś już przypisuje sobie trzy punkty, to znaczy, że nie uważał, spał albo wagarował na lekcjach historii. Albo po prostu jest odporny na wiedzę.

Te wszystkie słowa nie zmieniają jednak faktu, że GKS powinien ten mecz bezwzględnie wygrać. Mierzy się bowiem z drużyną, która na osiem meczów, przegrała siedem.

Obecny zespół GKS Katowice ciągle się kształtuje i nadal nie możemy powiedzieć, jaką ma tożsamość. W Rzeszowie tym bardziej nie mogliśmy nabrać takiej pewności, gdyż zobaczyliśmy dwie twarze tej drużyny. Fatalną w pierwszej połowie i niezłą w drugiej. No może tyle, że powoli pokazują się zawodnicy, z których wiele już nie będzie i niedługo wylądują na peryferiach piłki. Ale są też inni, którzy podnoszą swoje umiejętności. Summa summarum remis na trudnym terenie był bardzo dobrym wynikiem w kontekście wygrzebania się z 0:1 i kiepskiej gry. Drużyna zmobilizowała się po przerwie i efekt tego był bardzo zadowalający, a przy odrobinie szczęścia mógł być lepszy.

Legionovia zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem trzech punktów. Zespół obiecującego onegdaj trenera Marcina Sasala wygrał w pierwszej kolejce, bo czym zanotował siedem porażek z rzędu. Dodatkowo pięć z nich było różnicą dwóch lub więcej bramek. Nasi rywale tracą ponad dwa gole na mecz. W ostatnim spotkaniu przegrali u siebie z Widzewem 0:2.

W zespole gości próżno szukać znanych zawodników. Jedynym mającym na koncie występy w ekstraklasie jest Jonatan Straus, który uzbierał ich pół setki w Jagiellonii oraz Sandecji.

W meczu z GieKSą nie będzie mógł zagrać Piotr Maślanka, który obejrzał z Widzewem czerwoną kartkę.

Warto byłoby po wygranej ze Skrą i remisie ze Stalą, podkreślić to zwycięstwem z Legionovią. Nigdy co prawda takie wyliczanki nie prowadziły do żadnego podkreślenia, tylko przekreślenie, jednak jeśli w końcu uda się zrobić to zespołowi obecnego szkoleniowca – będzie szansa na takie wieloletnie przełamanie, co może sprawi, że złe duchy w końcu opuszczą Bukową.

Okazja ku temu jest idealna.

Przewidywany skład na Legionovię:
Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala – Woźniak, Gałecki, Stefanowicz, Błąd, Kiebzak – Rogalski.

GKS Katowice – Legionovia Legionowo, sobota 14 września 2019, godz. 18.00

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. as — 14 września 2019 @ 17:11

    Fajny kursik jest na 2. Przekonamy się, czy meczyki są dalej ustawiane?

  2. Robson — 14 września 2019 @ 00:13

    Nie kracz będzie dobrze.

  3. as — 13 września 2019 @ 15:08

    Legionovia się przełamie pewnie w Katowicach bo my jesteśmy zawsze gościnni

 

Dodaj komentarz

*