Adrian Błąd: Musimy gonić inne sekcje

Dodano przez Błażej | 5 grudnia 2019 22:10
Licznik odwiedzin: 688

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach była miejscem, gdzie rozdano tegoroczne nagrody w plebiscycie „Złote Buki”. Statuetka dla najlepszego piłkarza powędrowała do kapitana Adriana Błąda. Oto co miał do powiedzenia nasz pomocnik na gorąco po gali. 

GieKSa.pl: Ciężki rok za wami i również za tobą. Na koniec jednak miła chwila, bo wygrana w Złotych Bukach.

Adrian Błąd: Cały rok można podzielić na dwie części. Pierwsza ta nieudana, najgorsza w historii całej piłkarskiej GieKSy. Druga –  powiedziałem to na scenie, dla nas to duża odpowiedzialność, bo trzeba dźwignąć poprzeczkę teraz, by wyglądało to jeszcze lepiej niż w rundzie jesiennej. 

Jakby więcej w tobie dojrzałości i wypowiedziach w ostatnim czasie. Kwestia opaski kapitańskiej? Zmiany pozycji? Wieku wśród tej młodzieży?

Słowa są adekwatne do sytuacji, w której się znajdujemy. Tak jak trener wspomniał, to my musimy gonić wszystkie sekcje. Wiemy, że piłka jest tą przodującą sekcją i musimy zrobić wszystko, by przywrócić jej blask.

Wywołano na gali temat twoich bramek. Tych na jesień nie było zbyt wiele. Zmiana pozycji sprawia, że więcej asyst się pojawia?

Odkąd jestem w GieKSie, to zawsze więcej strzelam wiosną, więc mam nadzieję, że one przyjdą. Po zimie mam ich więcej. Ta zmiana pozycji mi odpowiada, ponieważ jestem częściej przy piłce i mogę kreować tę grę. Wcześniej musiałem liczyć na to, co koledzy mi wykreowali. 

Można było odnaleźć na nowo radość z piłki w tej drugiej lidze i polubić się z nią? 

Na pewno trzeba się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Po spadku pojawiła się zasłużona krytyka, wymieniono w dużym stopniu kadrę. Nie było łatwo się otrząsnąć z tego i przygotować do nowej rundy. Szybko stworzyliśmy drużynę i to jest plus. Wiadomo, początek był słabszy, ale z meczu na mecz rozkręcaliśmy się i zaliczyliśmy serię wygranych. Nasza pewność rosła i z tego należy się cieszyć. Czternaście spotkań, które nas czeka nie będzie łatwe. U siebie mamy czołówkę, ale to nie będą łatwe spotkania. 

Wspomniałeś na gali, że czekasz na młodych zawodników i ich wkład w grę zespołu. Kogo z młodych widziałbyś w przyszłości w roli laureata? 

Na pewno Patryk Grychtolik jeśli będzie pracować, to będzie mieć na to szanse. Jest bardzo ciekawym zawodnikiem, do tego jest wychowany na GieKSie. Myślę, że w niedługim czasie klub mocniej na niego postawi i będzie miał okazję w pełni zaprezentować swoje umiejętności. 

Jakie plany na święta? 

Spotkania z rodziną, do tego jeszcze chrzciny w rodzinie. Będzie co robić, ale to głównie z rodziną, bo w sezonie nie zawsze był na to czas. 

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*