9,8 mln złotych na włączenie sekcji hokeja do GieKSy

Dodano przez kosa | 24 stycznia 2019 20:57
Licznik odwiedzin: 1436

Dzisiaj radni przegłosowali 9,8 miliona złotych, które zostaną przeznaczone na włączenie sekcji hokeja na lodzie do głównej spółki prowadzącej już drużyny piłkarzy, piłkarki i siatkarzy. Za wnioskiem głosowało 16 radnych, a 11 wstrzymało się od głosu. 

Połowa tej kwoty ma zostać przeznaczona pokrycie kosztów bieżących funkcjonowania hokejowej sekcji, 1/3 pochłonie sama konsolidacja spółek, a reszta zostanie przeznaczona na Fundację Sportowe Katowice, która przejmie szkolenie młodych zawodników hokeja na lodzie. 

Na pytania radnych odpowiadał prezes GKS Katowice Marcin Janicki. Za wnioskiem głosowali radni rządzącej koalicji, czyli Forum Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja wstrzymała się od głosu. Uchwała radnych wieńczy kilkumiesięczną pracę klubu w tym aspekcie. Serdecznie gratulujemy!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. 1964 — 25 stycznia 2019 @ 20:27

    To teraz nic tylko obniżyć składki o jakieś 50% dla trenujących zawodników w akademii. Taka bogata fundacja a rodzice dalej płacą.

  2. Kamel — 25 stycznia 2019 @ 14:48

    „niepokojom” mie texty : 1.konsolidacjo spulek 2.fundacjo , kolyjno kasa do niyzdolnych do normolnyj roboty kumpli politykuw? coby ino hokej niy bou kolyjno sekcjo kaj „brakuje”prezesuw,dyrektoruw abo inkszych pokemonuw od marketingu….

  3. Kibic — 25 stycznia 2019 @ 12:53

    To chyba cos jest nie tak bo rodzice organizują zbiórkę pieniędzy.

 

Dodaj komentarz

*