[31. KOLEJKA] Walka o baraże i utrzymanie w cieniu prestiżowego meczu

Dodano przez marcepan | 9 lipca 2020 18:07
Licznik odwiedzin: 266

W ciągu niespełna dziesięciu dni wiele powinno się wyjaśnić w sprawie awansu, barażów i spadku. Na ten czas zaplanowano trzy serie gier, co oznacza, że po tym okresie do rozegrania pozostanie jedna kolejka.

Wszystkie oczy zwrócone na Bukową. W niedzielne wczesne popołudnie GieKSa podejmie Widzew Łódź w starciu o drugie, premiowane awansem, miejsce w tabeli. Będzie to ostatni mecz tej serii gier. Katowiczanie osłabieni brakiem Woźniaka oraz Wrońskiego, którzy będą pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Lider z Łęcznej zagra na własnym boisku z Pogonią Siedlce. Goście w ostatniej serii gier pokonali na własnym boisku Widzew. Spłaszczona tabela powoduje, że wiele zespołów jest zamieszanych jednocześnie w walkę o baraże oraz utrzymanie. W kontekście miejsc barażowych dwa ciekawe spotkania. Resovia Rzeszów podejmie Górnika z Polkowic. Goście mimo przerwanej serii zwycięstw tracą tylko punkt do Bytovii. Resovia jest jednym z najsłabiej punktujących zespołów po wznowieniu rozgrywek. W Elblągu wypełniona młodzieżowcami Olimpia zagra ze Skrą Częstochowa. Goście zdobyli siedem oczek w trzech ostatnich meczach. Identyczna ilość punktów dzieli ich od baraży oraz strefy spadkowej. W Stalowej Woli oraz Pruszkowie kluczowe mecze drużyn walczących o utrzymanie. Stal, Elana, Znicz oraz rezerwy Lecha zajmują cztery kolejne miejsca nad zdegradowanymi zespołami z Wejherowa i Legionowa.

31. kolejka – 10-12 lipca

Stal Stalowa Wola – Elana Toruń (10 lipca, 17:00)

Olimpia Elbląg – Skra Częstochowa (11 lipca, 16:00)

Błękitni Stargard – Stal Rzeszów (11 lipca, 17:00)

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce (11 lipca, 17:00)

Gryf Wejherowo – Garbarnia Kraków (11 lipca, 17:00)

Resovia – Górnik Polkowice (11 lipca, 17:00)

Bytovia Bytów – Legionovia Legionowo (11 lipca, 18:00)

Znicz Pruszków – Lech II Poznań (11 lipca, 19:00)

GKS Katowice – Widzew Łódź (12 lipca, 13:05)

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*