[29/30 KOLEJKA] GieKSa jedzie do Torunia po dwóch kolejnych porażkach

Dodano przez marcepan | 2 lipca 2020 15:00
Licznik odwiedzin: 175

Nieudany powrót kibiców na Bukową. GKS Katowice przegrał trzecie domowe spotkanie w sezonie. Fani nie ponieśli gospodarzy w środowej serii gier. Cztery wygrane odniosły drużyny grające na wyjeździe. Bilans uzupełniają trzy zwycięstwa gospodarzy oraz dwa remisy.

Duża ilość błędów i niedokładności w połączeniu z brakiem skuteczności w kontekście stworzonych sytuacji złożyły się na porażkę katowiczan. Górnik Polkowice zagrał na Bukowej zgodnie z przewidywaniami. Dużą ruchliwość zawodników oraz kombinacyjną grę z przodu przeplatały błędy w obronie. GKS Katowice traci cztery punkty do dwóch czołowych drużyn II ligi. Górnik wygrał czwarte spotkanie z rzędu i ma punkt straty do miejsca barażowego. Kolejna strata punktów łódzkiego Widzewa. Gospodarze przed własną publicznością zremisowali z Elaną Toruń, która walczy o utrzymanie. Potknięcie łodzian wykorzystał Górnik Łęczna, który wygrał w Stargardzie i zrównał się punktami z liderem II ligi. Resovia kontynuuje serię meczów bez zwycięstwa. Gospodarze objęli prowadzenie w meczu z Garbarnią, ale zakończyli mecz bez zdobyczy punktowej. Ważna wygrana Stali Stalowa Wola na własnym boisku. Popularna Stalówka pozostawiła w pokonanym polu rezerwy Lecha Poznań. Wygrana Znicza z Legionovią przypieczętowała spadek zespołu gości z II ligi.

29. kolejka – 1 lipca

Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:0

Błękitni Stargard – Górnik Łęczna 1:2

Gryf Wejherowo – Stal Rzeszów 0:2

Resovia – Garbarnia Kraków 1:2

Stal Stalowa Wola – Lech II Poznań 2:1

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 4:0

Bytovia Bytów – Skra Częstochowa 1:1

GKS Katowice – Górnik Polkowice 1:2

Widzew Łódź – Elana Toruń 1:1

Kolejny raz GKS Katowice zagra z zespołem, który w poprzedniej kolejce mierzył się z łódzkim Widzewem. Różnice w dolnej części tabeli są tak niewielkie, że praktycznie po każdej kolejce dochodzi do przetasowań pomiędzy zespołami. Torunianie znajdują się w strefie spadkowej i do końca sezonu będą walczyli o utrzymanie na szczeblu centralnym. Ciekawe starcie w Łęcznej. Gospodarze podejmą Olimpię Elbląg, która mimo odejścia trenera Noconia ciągle zajmuje miejsce się w strefie barażowej. Kolejne domowe spotkanie rozegra Stal Stalowa Wola. Gospodarze, którzy wygrali trzy z ostatnich pięciu meczach, podejmą rozpędzonego Górnika Polkowice, który włączył się do walki o baraże. Po ważnej wygranej w Rzeszowie Garbarnia zagra ze Zniczem. Obie drużyny mają niewielką przewagę nad strefą spadkową. Walczące o utrzymanie rezerwy Lecha Poznań zagrają ze słabo spisującą się po wznowieniu rozgrywek Resovię Rzeszów.

30. kolejka – 4-5 lipca

Legionovia Legionowo – Gryf Wejherowo (4 lipca, 12:00)

Stal Stalowa Wola – Górnik Polkowice (4 lipca, 17:00)

Elana Toruń – GKS Katowice (4 lipca, 20:08)

Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg (5 lipca, 13:05)

Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków (5 lipca, 17:00)

Lech II Poznań – Resovia (5 lipca, 17:00)

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź (5 lipca, 17:00)

Stal Rzeszów – Bytovia Bytów (5 lipca, 17:00)

Skra Częstochowa – Błękitni Stargard (5 lipca, 17:30)

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*