26 kolejka: Przełamanie GieKSy, 3 punkty dla liderów

Dodano przez Błażej | 20 kwietnia 2015 09:57
Licznik odwiedzin: 1316

26 kolejka w końcu okazała się szczęśliwa dla GieKSy i z Siedlec GieKSa wraca z 3 bramkami oraz co najważniejsze z 3 punktami. Zwycięstwo było potrzebne po ostatnich meczach, w których GieKSa grała bezbarwnie. 3 Punkty pozwoliły oddalić się spokojnie od zagrożonej strefy. Pogoń Siedlce na drugim biegunie gdyż zajmuje przed ostatnie miejsce i traci już 9 punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli.

Na czele bez zmian Zagłębie Lubin liderem tabeli po kolejnym skromnym tym razem zwycięstwie 1:0 nad Olimpią Grudziądz. Złotego gola zdobył nasz były zawodnik Łukasz Janoszka. Kroku lubinianom dotrzymuje Wisła Płock, która w ostatnich minutach wydarła 3 punkty GKS Tychy wygrywając 1:0 po rzucie karnym. Nieco spokojniej poradziła sobie Termalika, która pokonała Miedź 2:1, ale bramkę straciła dopiero w ostatniej minucie spotkania. Kolejne trafienie zanotował Dawid Plizga.

Równie ciekawie jak walka o awans zapowiada się walka o utrzymanie. Porażki Tychów, Siedlec oraz Widzew, który uległ Flocie 0:2 wykorzystała, Bytovia, która pokonała 3:2 Dolcan Ząbki. Dla drużyny z Bytowa była to pierwsza wygrana w tym roku i pierwsze bramki w tym roku. Jedną z nich zdobył vice-lider strzelców Surdykowski. Spadek oddalają od siebie Wigry Suwałki, które pokonały 2:1 Sandecję. Znowu dobrą formą błysnął u siebie Adamek, który strzelił gola na wagę zwycięstwa w ostatnich minutach spotkania. Remis wywalczył Chrobry, który grał w Ostródzie ze Stomilem i jego sytuacja przed kolejnymi meczami nie robi się dobra. Wydaje się, że Chrobry oraz Sandecja będą walczyć z Bytovią oraz Tychami o utrzymanie. W ostatnim meczu kolejny raz u siebie dobrą formą błysnęła Chojniczanka, która zremisowała 1:1 z Arką.