17 kolejka: 10 miejsce jesieni, mistrzem Termalika

Dodano przez Błażej | 17 listopada 2014 12:26
Licznik odwiedzin: 1560

Ostatnim meczem jesieni był dla GieKSy daleki wyjazd do Gdyni na mecz z Arką. Niestety GieKSa przegrała mecz 1:2 i ostatecznie jesień zakończyła na 10 miejscu z 23 punktami. Katowiczanom bliżej niestety do strefy spadkowej niż do walki o awans.

Mistrzem jesieni została Termalika, która zremisowała z Zagłębiem 1:1 w meczu na szczycie I ligowej tabeli. Zagłębie rundę kończy na 4 miejscu, ale z taką samą ilością punktów, co druga Wisła. Drużyna z Płocka nie wykorzystała szansy na zwiększenie przewagi i tylko zremisowała z Wigrami 1:1. Do ścisłej czołówki wróciła za to Olimpia, która wygrała z Widzewem 3:0 broniąc dodatkowo rzut karny. Widzew na samym dnie tabeli z 8 punktami na koncie i bez zwycięstwa u siebie na jesień. Wszystko wskazuje na to, że łodzianie w kolejnym roku znowu zaliczą spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Ścisła czołówka ma już parę punktów przewagi nad rywalami. Grupę tę tworzą Flota, która zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1 oraz Stomil, który pokonał Sandecję 2:1 na jej terenie. Obie drużyny mają 26 punktów. Pogoń oraz Sandecja jesień kończą w strefie spadkowej, ale trzeba pamiętać, że 15 Sandecja jest na miejscu barażowym. Na dole tabeli również Tychy, które niespodziewanie wygrały z Dolcanem 1:0. Dolcan tym samym po wygranej w Katowicach pogrąża się w małym kryzysie. W środku stawki Miedź i Chrobry, które w bezpośrednim meczu zaliczyły remis 1:1. Blisko strefy spadkowej zakotwiczyła Bytowia, która przegrała z Chojniczanką na jej terenie 0:2.

Runda jesienna za nami, ale przypominamy wszystkim, iż do rozegrania zostały awansem dwie kolejki rundy wiosennej.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*