10. urodziny GieKSa.pl

Dodano przez kosa | 14 marca 2022 11:53
Licznik odwiedzin: 484

Po cichu i skromnie, ale nadszedł ten dzień – portal GieKSa.pl obchodzi dzisiaj dziesiąte urodziny.

Najważniejsza jest dla nas GieKSa, więc nigdy przesadnie nie skupialiśmy się na świętowaniu takich dat, bo… to przecież tylko liczby, a najważniejsze są te związane z GKS Katowice, a nie poszczególnymi kibicowskimi inicjatywami.  Ba, sama data urodzin naszego portalu jest także mocno umowna, bo choć wtedy – 14 marca 2012 roku – pojawił się tutaj pierwszy wpis, to jednak medialnie działaliśmy dla Was dużo wcześniej. GieKSa.pl jest przecież bezpośrednią kontynuacją magazynu “Bukowa”, który choć przez większość czasu spełniał rolę programu meczowego, to jednak biorąc pod uwagę jego jakość i objętość, był czymś zdecydowanie większym niż stadionową gazetką. Będąc przy wspomnieniach, to warto nadmienić, że nie od początku działaliśmy pod docelową domeną – kiedyś pod adresem GieKSa.pl znajdowała się oficjalna strona klubu, ale podczas konfliktu z Centrozapem trafiła do nas.

Przez te dziesięć lat “istnienia” GieKSa.pl działało na stronie w mniejszym lub większym wymiarze kilkadziesiąt osób, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Całe założenie naszej działalności jest niezmienne od lat – “Od kibiców, dla kibiców”. Nikt nigdy na stronie nie zarabiał, nikt nigdy nie otrzymał wynagrodzenia za swoją pracę – wszystko odbywa się na zasadzie wolontariatu. Istnienie GieKSa.pl i kilku (kilkunastu?) podobnych portali w Polsce opiera się na fanatyzmie jej twórców, którzy mimo braku materialnych korzyści, potrafią sobie narzucić reżim i po godzinach (a często w ich trakcie) pracy zajmować się… drugą pracą. Rzadko kto zdaje sobie sprawę, jak wielu wymaga to wyrzeczeń. Jasne – rzesza kibiców nas docenia, ale naprawdę nie ma pojęcia, jak to wygląda od zaplecza. W świecie, w którym wszyscy gonią za pieniądzem i patrzą tylko na siebie, dobrze, że istnieją takie “wyspy normalności”. 

Dzięki, że jesteście i że nas czytacie. Dziękujemy także za wszelkie finansowe wsparcie, którego udzielacie nam już przez dekadę. Bez tego nic nie byłoby możliwe. Do spisania! 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Łukasz Z. — 14 marca 2022 @ 14:12

    Wielkie dzięki za Waszą pracę dla wszystkich którzy pracują teraz a także dla tych którzy tworzyli GieKSe.pl przez te 10lat!!! Świetna robota! 💯 lat!!!

 

Dodaj komentarz

*