[ZAPOWIEDŹ] We wtorek gramy z Comarch Cracovią

Dodano przez sowin | 20 stycznia 2020 17:29
Licznik odwiedzin: 285

We wtorek o godzinie 18:30 na lodowisku im. Rocha Kowalskiego w Krakowie po raz piąty w obecnym sezonie zmierzą się ze sobą drużyny Comarch Cracovii oraz katowickiej „GieKSy”.

Bilans bezpośrednich pojedynków między tymi zespołami jest na korzyść „Pasów”, którzy w czterech rozegranych spotkaniach zdobyli 8 punktów, odnosząc dwie porażki po rzutach karnych (obie w stosunku 2:3) oraz dwukrotnie pokonując „GieKSę” 4:0 oraz 3:2. Katowiczanie, jak łatwo policzyć w pojedynkach z drużyną ze stolicy Małopolski zainkasowali 4 oczka. Również bilans bramkowy jest korzystniejszy dla naszych przeciwników 11:8.

Jednak w ligowej tabeli wyżej notowaną drużyną są katowiczanie, którzy mają na swoim koncie 72 punkty, zajmując 5 pozycję lidze, wyprzedzając o 8 punktów krakowian, którzy sklasyfikowani są na 7 miejscu w tabeli.

W ostatniej kolejce obie drużyny odniosły zwycięstwa. Hokeiści z alei Korfantego zrewanżowali się za piątkową porażkę drużynie Lotosu Gdańsk, wygrywając 2:1, po dwóch bramkach Grzegorza Pasiuta.

Drużyna prowadzona przez trenera Rudolfa Rochacka w ostatniej kolejce w derbach Małopolski zmierzyła się w Nowym Targu, z drużyną Podhala. Do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebne były rzuty karne, gdyż po regulaminowym czasie gry oraz dogrywce na tablicy wyników widniał wynik remisowy 2:2. Zwycięskiego karnego wykorzystał Jiri Gula, który także otworzył wynik tego spotkania. Do protokołu sędziowskiego, jako strzelec bramki wpisał się także Marek Tvrdon.

Najlepiej punktującym zawodnikiem „Pasów” jest Damian Kapica, który do tej pory rozegrał 38 ligowych spotkań, w których zdobył 42 punkty (15B, 27A). Nowotarżanin wyprzedza o 14 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej kapitana „GieKSy”, który w 29 ligowych spotkań zanotował 8 bramek i 20 asyst.

Podopieczni trenera Piotra Sarnika są drużyną, która w obecnych rozgrywkach straciła 69 bramek w 41 kolejkach, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Duża w tym zasługa Robina Rahma, który rozegrał 33 ligowe spotkania, w których bronił ze skutecznością 93,3%. Jego vis-a-vis Miroslav Kopriva również wystąpił w 33 ligowych spotkaniach, a jego skuteczność obronionych strzałów wynosi 91,2%.

Sędziowie: Przemysław Kępa, Robert Długi (główni), Kamil Korwin, Mateusz Niżnik (liniowi)

21.01.2020 r. (wtorek) godz. 18:30: Comarch Cracovia – GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*