[ZAPOWIEDŹ] Liga wznawia rozgrywki. „GieKSa” jedzie do Torunia

Dodano przez sowin | 11 listopada 2019 08:29
Licznik odwiedzin: 419

Po przerwie na udział reprezentacji Polski w turnieju EIHC, który w terminie od 8 do 10 listopada odbywał się w Gdańsku, rozgrywki wznawia Polska Hokej Liga. W ramach najbliższej kolejki hokeiści GKS-u Katowice udadzą się na wyjazdowe spotkanie do Torunia z tamtejszym Klubem Hokejowym Energa Toruń.

W pierwszej rundzie Polskiej Hokej Ligi obie drużyny zmierzyły się w Katowicach. W spotkaniu rozegranym 6 października komplet punktów zainkasowali podopieczni Risto Dufvy, wygrywając 3:1, po bramkach Kamila Paszka, Mateusza Michalskiego oraz Miiki Franssili dla katowiczan, natomiast honorowe trafienie dla KH Energii Toruń zaliczył Jakub Jaworski.

Od tego spotkania drużyna z Torunia zanotowała 6 porażek i dwa zwycięstwa. Torunianie obecnie zajmują 9 pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów w 16 ligowych meczach. Na ten bilans składają się 10 porażek, w tym dwie po dogrywce lub rzutach karnych oraz 6 zwycięstw, w tym dwa zwycięstwa po dogrywce lub rzutach karnych.. Ostatnią wygraną podopieczni Jiriego Czuha odnieśli 25 października, wygrywając z Naprzodem Janów 3:1. Od tego meczu hokeiści z Grodu Kopernika odnieśli trzy porażki z GKS-em Tychy, Podhalem Nowy Targ oraz Comarch Cracovią Kraków. W meczu z krakowianami torunianie do 52 minuty prowadzili 3:0, jednak „Pasy” w ciągu 8 minut doprowadzili do remisu w regulaminowym czasie gry, więc o zwycięstwie miała rozstrzygnąć dogrywka i ewentualnie seria rzutów karnych. W doliczonym czasie gry żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść, a rzuty karne lepiej egzekwowali hokeiści Comarch Cracovii Kraków, wygrywając ostatecznie 4:3, dopisując do swojego konta 2 punkty, a torunianie 1 punkt.

Podobnie, jak hokeiści KH Energii Toruń, podopieczni Risto Dufvy ze zwycięstwa ostatni raz cieszyli się 25 października po zwycięstwie 3:2 nad drużyną Comarch Cracovii Kraków. Od  tego czasu katowiczanie ponieśli trzy porażki z rzędu z Podhalem Nowy Targ oraz dwukrotnie z obecnym liderem Polskiej Hokej Ligi JKH GKS-em Jastrzębie. Najpierw w sobotę 2 listopada hokeiści ze stolicy Górnego Śląska ulegli w Jastrzębiu 2:0, a dzień później w „Satelicie” 3:2. Pozytywnym akcentem drugiego spotkania może być fakt, iż obie bramki dla „GieKSy” zostały zdobyte, gdy graliśmy w przewadze. Mecze z jastrzębianami były nie tylko spotkaniami ligowymi, ale także zwycięzca tego dwumeczu zapewnił sobie udział w finale Pucharu Wyszehradzkiego.  „Trójkolorowi” wpadli w dołek, jednak dzięki dobrej passie na początku sezonu, obecnie zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 29 punktów za 10 wygranych, w tym dwa zwycięstwa po dogrywce bądź rzutach karnych, oraz 6 porażek, w tym jedna po dogrywce lub rzutach karnych.

Najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny z Torunia jest Artiom Sadrietdinow, który do tej pory strzelił 7 bramek oraz zanotował 10 asyst. Rosyjski napastnik zajmuje obecnie 13 miejsce wśród wszystkich zawodników grających w polskiej lidze. Również obcokrajowiec jest najwyżej sklasyfikowanym hokeistą „GieKSy” w punktacji kanadyjskiej, a jest nim Teddy da Costa, który zajmuje 27 miejsce z dorobkiem 13 punktów (7 bramek oraz 6 asyst).

Patrik Spesny, bramkarz drużyny z Torunia średnio na mecz przepuszcza 3,33 bramki na mecz, co przekłada się na skuteczność obronionych strzałów na poziomie 88.80%,  co plasuje Czecha na 10 pozycji wśród bramkarzy Polskiej Hokej Ligi, którzy rozegrali co najmniej 10 ligowych spotkań. Dużo lepiej od toruńskiego golkipera prezentuje się Robin Rahm, który broni na poziomie 92,80%, przepuszczając 1,85 bramki na mecz. Szwed w barwach „GieKSy” sklasyfikowany jest na 5 pozycji, biorąc pod uwagę powyższe kryterium.

Sędziowie: Paweł Breske, Marcin Cybuch (główni), Dariusz Pobożniak, Sajmon Grelich (liniowi)

12.11.2019 r. (wtorek) godz. 18:30 KH Energa Toruń – GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*