[ZAPOWIEDŹ] Liczą się tylko trzy punkty

Dodano przez sowin | 26 listopada 2020 21:00
Licznik odwiedzin: 265

W piątek zostanie rozegrana 20. kolejka Polskiej Hokej Ligi, w której zmierzymy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, mimo tego, że w poniedziałek doszło do pożaru na Stadionie Zimowym. Jak informuje strona internetowa klubowa Zagłębia, pożar wybuchł w saunie, która jest oddalona od szatni hokeistów.

Będzie to także debiut na ławce trenerskiej „GieKSy” Andrieja Parfionowa, jako pierwszego trenera, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Sarnika. Zagłębie Sosnowiec w ostatnim tygodniu pozyskało  łotewskiego obrońcę i białoruskiego napastnika.

Spotkanie to będzie miało dodatkowy smaczek dla naszego napastnika Dominika Nahunko, który jeszcze niedawno reprezentował barwy drużyny z Zamkowej 4.

Obecnie drużyna prowadzona przez Grzegorza Klicha z dorobkiem 5 punktów zajmuje ostatnie miejsce w lidze. „GieKSa” natomiast zdobyła 29 punktów, co daje nam 6 miejsce w tabeli.

W ostatniej kolejce Zagłębie przegrało w Jastrzębiu z obecnym wiceliderem 2:4, a bramki dla przegranych zdobyli: Michał Bernacki i Jewgenij Nikiforow, a „trójkolorowi” po dogrywce pokonali w „Satelicie” KH Energę Toruń 3:2. Bramki dla nas zdobyli: Mateusz Michalski – dwie oraz Patryk Wajda.

W bezpośrednich pojedynkach dwukrotnie wygraliśmy z Zagłębiem 3:2 po dogrywce i 5:2. W tych spotkaniach najwięcej punktów zdobyli w drużynie Zagłebia Jewgenij Nikiforow i Rusłan Baszyrow, po 2 punkty. Ten drugi jest także najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny z dorobkiem 20 punktów (7B, 13A).  W drużynie GKS-u najwięcej punktów przeciwko drużynie z Zamkowej 4 zdobył Filip Stoklasa. Czeski napastnik zdobył 4 punkty (2B, 2A) przeciwko swoim byłym kolegom. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie rozegrane mecze obecnego sezonu, to w klasyfikacji kanadyjskiej naszej drużyny jest Grzegorz Pasiut. Nasz kapitan zdobył 4 bramki i zanotował 17 asyst.

JUraj Simboch siedemnastokrotnie stawał między słupkami bramki GKS-u, broniąc ze skutecznością 92,8%, natomiast jego vis-a-vis, Michał Czernik wystąpił w 15 meczach swojej drużyny, w których bronił ze skutecznością 88,7%.

Stadion Zimowy 27.11.2020 r. (piątek) godz. 19:00: Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice

Sędziowie: Michał Baca, Dawid Mazur  (główni), Artur Hyliński, Paweł Bajon (liniowi).

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*