[ZAPOWIEDŹ] Czas na hokejowe derby

Dodano przez sowin | 19 września 2020 21:30
Licznik odwiedzin: 231

W czwartej kolejce Polskiej Hokej Ligi hokeiści „GieKSy” udadzą się do Tychów na pierwsze hokejowe derby obecnego sezonu dwóch GKS-ów.

Do tego spotkania obie drużyny podejdą w odmiennych nastrojach, ponieważ w piątek „trójkolorowi” przywieźli z Gdańska komplet punktów, wygrywając 4:2 z tamtejszą drużyną GKH Stoczniowca Gdańsk. Bramki dla „GieKSy” zdobyli: Patryk Krężołek, a po jednym trafieniu zaliczyli Bartosz Fraszko i Grzegorz Pasiut. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej  drużyny jest Filip Stoklasa, który w trzech spotkaniach zdobył  6 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (1G, 5A),

Tyszanie natomiast zostali „rozstrzelani” przez drużynę JKH GKS-u Jastrzębie 3:7. Bramki dla tyskiej drużyny zdobyli Michael Cichy dwie oraz Mateusz Gościński. W drużynie naszych przeciwników najskuteczniejszy jest Christian Mroczkowski, który do tej pory zdobył 4 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej (1G, 3A).

W drużynie z ulicy de Gaulle’a w tym sezonie występuje dobrze znany katowickiej publiczności Patryk Wronka, który ubiegły sezon spędził najpierw w drużynie Belfast Giants, z którą rywalizowaliśmy dwa lata temu w Pucharze Kontynentalnym, a następnie przeniósł się do francuskiej drużyny Rapaces de Gap.

Warto zaznaczyć, że obie drużyny miały się zmierzyć w półfinale fazy play-off minionego, przedwcześnie zakończonego przez władze ligi sezonu Polskiej Hokej Ligi ze względu na pandemię koronawirusa.

Stadion Zimowy: 20.09.2020 (niedziela) godz. 17:00: GKS Tychy  – GKS Katowice

Sędziowie: Michał Baca, Patryk Kasprzyk (główni), Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi).

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*