Zakończenie okresu przygotowawczego Banika

Dodano przez Misiek | 12 lutego 2020 11:58
Licznik odwiedzin: 263

Banik Ostrava już w sobotę o godzinie 14:30 wróci na ligowe boiska. Pierwszym rywalem po przerwie zimowej będzie FC Slovacko, czyli sąsiad z tabeli, który obecnie zajmuje 6. miejsce z punktem przewagi. Pod koniec pobytu na Malcie Banik rozegrał jeszcze dwa sparingi.

Pierwszym rywalem był lokalny zespół występujący w Maltańskiej Premier Lige. Banik od początku spotkania stwarzał sobie wiele sytuacji, jednak pierwszą bramkę zdobyli rywale w 24. minucie. Na listę strzelców wpisał się Johann Bezzina, który wykorzystał błąd obrońcy, przejmując lekkie podanie i posyłając piłkę do bramki tuż przy słupku. Do wyrównania doszło trzy minuty później, gdy piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego za kozłowała tak, że przelobowała wszystkich i znalazła drogę do bramki. Jej autorem był Ondrey Sasinka. Po przerwie w 55. minucie Tomas Smola wyprowadził Banik na prowadzenie, zdobywając bramkę z piątego metra. Dosłownie chwilę przed zakończeniem spotkania David Buchta wykorzystał prostopadłe podanie i ustanowił wynik spotkania.

Ostatni sparing przed startem ligi Banik rozegrali przeciwko Norweskiemu klubowi Stabaek. Mecz rozpoczął się fatalnie dla piłkarzy Banika, ponieważ znów popełnili błąd w obronie, co poskutkowało utratą bramki, już w pierwszej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Ola Brynhildsen dwudziestoletni wychowanek Stabaek. Piłkarze z Ostravy starali się odrobić straty i ruszyli do zdecydowanego ataku, jednak wszystkie próby przelatywały obok bramki. Po zmianie stron w 63. minucie został podyktowany rzut karny przeciwko Banikowi i Emil Bohinen podwyższył wynik spotkania. Do końca meczu już nic się nie wydarzyło i Banik uległ norweskiemu średniakowi 2:0.

Bilans sparingów nie wygląda najlepiej, a prezentuje się następująco 2-2-6 (Z-R-P). Wiadomo – sparingi nie odzwierciedlają prawdziwego potencjału drużyny i miejmy nadzieję, że w lidze te wyniki będą o wiele lepsze.

Najbliższe ligowe spotkanie Banik rozegra już w sobotę 15 lutego o godzinie 14:30 na wyjeździe z FC Slovacko.