Wyspiarzy pogrążył Bodziony. Doniesienia mediów po meczu Flota-GKS

Dodano przez Witek | 25 sierpnia 2014 12:33
Licznik odwiedzin: 2155

Po meczu Flota – GKS, doniesienia mediów zdominowały dwa tematy: pierwsze zwycięstwo GieKSy w Świnoujściu i dobra gra Bętkowskiego.

Poniżej najciekawsze cytaty:

 

gs24.pl – GKS Katowice pierwszy raz wygrał w Świnoujściu.

[…] W pierwszej połowie najdogodniejsze sytuacje pod obiema bramkami stworzyli zawodnicy o nazwisku Kamiński. Najpierw ten z Katowic – Mateusz – uderzył piłkę głową po koźle, ta odbiła się jednak od poprzeczki.
W 40. minucie lewą stroną pomknął Arkadiusz Reca, dograł piłkę przed bramkę do Pawła Lisowskiego, ale ten nie miał z czego uderzyć. Wycofał do Sebastiana Kamińskiego, jednak jego strzał został zablokowany.

[…] W końcówce meczu najgoręcej było pod bramką Floty. Najpierw za sprawą małej szarpaniny, która w 80. wywiązała się między Markiem Niewiadą, Michałem Stasiakiem i Grzegorzem Goncerzem.

Osiem minut później bramkarz Darko Brljak uratował zespół przed utratą bramki, wybijając piłkę na słupek po strzale Kamila Cholerzyńskiego

Jednak słoweński golkiper był bez szans po tym jak Krzysztof Bodziony (były gracz Floty) uderzył na bramkę, a piłka odbiła się od głowy Michała Stasiaka i zmyliła Brljaka. Gola zapisano na kontro obrońcy Wyspiarzy, ale ogromny udział przy tej bramce miał jego były kolega z zespołu.

 

dziennikzachodni.pl – GieKSa wygrała w Świnoujściu! Ogień ugaszony?

[…] Zwycięstwo nad Flotą powinno nieco uspokoić nastroje na Bukowej. Pewniej może się poczuć także trener Kazimierz Moskal, który w przypadku porażki prawdopodobnie straciłby pracę.

 

sportslaski.pl –  Bodziony pogrążył swój były zespół.

[…] Bohater
Pierwszy raz w tym sezonie w I lidze zagrał Kamil Bętkowski. Dla 20-letniego piłkarza GieKSy był to pierwszy mecz w seniorskiej drużynie, w którym grał od pierwszej minuty. Skrzydłowy był wyróżniającą się postacią, to on stwarzał w pierwszej połowie najlepsze sytuacje do zdobycia bramki dla swoich kolegów z drużyny. Sam też próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Gdyby koledzy dostosowali się do jego poziomu, o trzy punkty byłoby o wiele łatwiej.

Rozczarowanie
Mało widoczny był Michał Nawrot. Pomocnik GKS-u nie stworzył żadnej dobrej sytuacji bramkowej, zanotował też kilka błędów. W drugiej połowie został zmieniony przez Piotra Ceglarza.

 

Sport – Do siedmiu razy sztuka!

[…]  Warto jeszcze zwrócić uwagę na obecność Kamila Bętkowskiego – dla niego to pierwszy występ od pierwszej minuty w meczu ligowym!

20-latek wspomniany wyżej dał znać o sobie! Świetnie wrzucił piłkę w „szesnastkę”, po „główce” Mateusza Kamińskiego piłka trafiła jednak w poprzeczkę bramki Floty (11 min). Bętkowski próbował też z dystansu i… pomylił się o kilkanaście centymetrów (33 min).

 

sportowefakty.pl – Bodziony zbawił GieKSę

[…] W 28. minucie symboliczna akcja, która zmieniła obraz pierwszej połowy. Kamil Cholerzyński przylutował z rzutu wolnego w mur, a Flota wyprowadziła nieomal zabójczy kontratak. GKS Katowice został uratowany przez Antonina Bucka, który przytomnym wyjściem na 35. metr zahamował Sebastiana Olszara. Wyspiarze poczuli krew i atakowali do gwizdka zapraszającego na przerwę. Bez skutku.

[…] Trenerzy zaczęli mieszać w ustawieniach swoich drużyn. Pierwszym zmiennikiem w talii trenera Moskala był Krzysztof Bodziony, czyli były zawodnik Floty Świnoujście. Kibice przywitali „Bodzia” brawami, a ten jak się okazało niebawem – wpłynął znacząco na wydarzenia boiskowe. W 89. minucie Bodziony dał GieKSie prowadzenie strzałem zza pola karnego, który odbił się jeszcze od jednego ze świnoujścian.

Gol był konsekwencją serii ataków GKS-u w ostatnim fragmencie spotkania. Najpierw Darko Brljak złapał celne uderzenie Grzegorza Goncerza, a następnie sparował na słupek próbę Kamila Cholerzyńskiego. W 89. minucie był już bezradny i goście mogli świętować nad morzem przełomowe zwycięstwo. Bodziony – lekko rozdarty, ukarał bowiem niedawnych kolegów z klubu.

 

***

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*