Wstęp do meczu z ŁKS

Dodano przez Shellu | 4 sierpnia 2012 19:15
Licznik odwiedzin: 1549

Już jutro o godzinie 17.00 GKS Katowice zagra w meczu I kolejki I ligi z ŁKS Łódź. Rywal jest spadkowiczem z ekstraklasy i również jest targany problemami organizacyjnymi, które nie wróżą przyszłości temu zespołowi – przynajmniej na początku tego sezonu.

GKS ma już jeden mecz za sobą – nieudany pojedynek w Pucharze Polski z III-ligowym Lubońskim KS. Katowiczanie na wyjazd pojechali w „czternastkę” i po słabym meczu odpadli z pucharowych rozgrywek.

Pierwsze koty za płoty – taki napis mógłby zostać wyryty na Blaszoku. Dwa lata temu balon był pompowany niemiłosiernie, a GKS zremisował cudem z Dolcanem Ząbki. Rok temu była porażka z Niecieczą przy Bukowej. Teraz klęska w Pucharze Polski. Liczymy, że w lidze przynajmniej inauguracja nie okaże się tysięczną z rzędu klapą, a piłkarze postarają się zdobyć trzy punkty.

Trener Rafał Górak ma olbrzymie problemy kadrowe. Z powodu dyskwalifikacji nie może grać Jacek Kowalczyk, a na urazy po meczu z Lubońskim narzekali Adrian Napierała i Jan Beliancin. Problem więc pojawia się głównie ze środkiem obrony. Desperacki pomysł wystawienia na tej pozycji Damiana Kaciczaka zupełnie nie wypalił, dlatego też można spodziewać się w składzie Mateusza Kamińskiego.

Do dyspozycji trenera są również Krzysztof Wołkowicz (podpisał kontrakt), a zgłoszeni dodatkowo do rozgrywek zostali Arkadiusz Kowalczyk, Bartłomiej Kędzierski, Robert Hauffe, Kamil Thiel, Mateusz Mazurek oraz Tomasz Steleblak. Trzej pierwsi pojawiali się już sporadycznie w kadrach meczowych, Thiel miał pojechać do Świnoujścia za trenera Wojciecha Stawowego, ale ten ostatecznie go nie zabrał. Pozostali to piłkarze z juniorskich drużyn GKS.

Z ŁKS Łódź po spadku odeszły praktycznie wszystkie gwiazdy, zostali tylko Bogusław Wyparło, Seweryn Gancarczyk czy Paweł Sasin. Reszta to w większości piłkarze na dorobku. Kadra zmieniła się w sposób niesamowity i drużyna po prostu musi być składana od nowa.

Daleko powiedzieć, żeby w GKS było już trochę normalniej – na to potrzeba czasu. Jednak wierząc w to, że sytuacja organizacyjna się poprawi, piłkarze muszą – na już – grać na maksa. ŁKS to mimo wszystko renomowany rywal.

I nie zapominajmy – to pierwszy mecz na Bukowej po burzy. Oby zwycięski i we wspaniałej atmosferze.

GKS Katowice – ŁKS Łódź, niedziela 5 sierpnia, godz. 17.00

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*