Wicelider przyjeżdża do Bytowa – media o meczu Bytovia-GKS Katowice

Dodano przez Witek | 2 grudnia 2020 13:45
Licznik odwiedzin: 243

Zapraszamy do przeczytania skromnych fragmentów doniesień na temat meczu, rozgrywanego w ramach 16. kolejki II ligi MKS Bytovia Bytów – GKS Katowice.

 

sportdziennik.com – Mogą przejść do historii 

GieKSa nigdy wcześniej nie wygrała na szczeblu centralnym siedmiu meczów z rzędu. Przed taką szansą stanie jutro w Bytowie.

[…] Za pośrednictwem nieocenionych internetowych portali, 90minut.pl oraz hppn.pl (historia polskiej piłki nożnej) zrobiliśmy sobie małą podróż w czasie z 56-letnimi dziejami GieKSy. Co z niej wyszło? Ano to, że lepszą serię niż obecnie zanotowała raz: gdy występowała najniżej w historii, w pamiętnym sezonie 2005/06, gdy spadek z ekstraklasy zakończył się dla niej pobytem w IV lidze. Wtedy drużyna dowodzona przez Henryka Górnika w rundzie rewanżowej wygrała wszystkie mecze: z Czarnymi Sosnowiec, Zielonymi Żarkami, ŁTS Łabędy, Carbo Gliwice, Górnikiem Wesoła, MKS-em Myszków, Śląskiem Świętochłowice, Włodarem Częstochowa, Rozbarkiem Bytom, Szombierkami Bytom, Sarmacją Będzin, wreszcie baraże z BKS-em Stalą Bielsko-Biała… Łącznie tych wygranych było 19, przy czym aż 5: walkowerami, bo w Kromołowie, Tychach, Kostuchnie, Lublińcu oraz Rudzie Śląskiej (Slavia) nie podjęto się wysiłku zorganizowania meczu i przyjęcia kilkuset fanatyków GieKSy. Dodając do tego wygraną 3:0 z Zagłębiem II Lubin na inaugurację sezonu III-ligowego (2006/07), rekord wygranych wynosi 13.

Prześcignięcie Henryka Górnika wydaje się mało prawdopodobne, ale Rafał Górak może zostać liderem w klasyfikacji najlepszych serii, jakie katowiczanie odnotowali na szczeblu centralnym. Zwycięstwo z Motorem oznaczało wyrównanie pass zespołów Piotra Piekarczyka i Pawła Kowalskiego. Za Kowalskiego 6 wygranych zdarzyło się w starej (i „brudnej”!) II lidze: z Koroną Kielce, Ceramiką Opoczno, Rakowem Częstochowa, Hutnikiem Kraków, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Lechią Gdańsk. Stop GieKSie zapalono dopiero w Zamościu (1:1 z Hetmanem).
Z kolei w sezonie 2006/07 w III lidze katowiczanie dowodzeni przez Piekarczyka („Orzech” zastąpił Henryka Górnika) pokonali GKS Jastrzębie, Szczakowiankę Jaworzno, Chrobrego Głogów, Lechię Zielona Góra, Zagłębie II Lubin oraz TOR Dobrzeń Wielki i… zakończyli rundę jesienną, a tę rewanżową rozpoczęli od sensacyjnej wyjazdowej porażki 0:1 z Arką, tyle że nie z Gdyni, a Nowej Soli. Bramki dla tamtejszej GieKSy strzelali tacy piłkarze jak Robert Sierka, Damian Sadowski, Krzysztof Markowski, Sebastian Gielza, Szymon Pasko, Robert Lasek, Łukasz Wijas… Co ciekawe, dwa domowe mecze składające się na tamtą serię – z Chrobrym i TOR-em – też odbywały się, jak dziś, bez udziału publiczności, ale oczywiście nie wskutek pandemii, a kary za wydarzenia ze spotkania z Jastrzębiem.

Lepsza seria niż 6 zwycięstw nie zdarzyła się na szczeblu centralnym GieKSie nigdy. Ani podczas sławetnej dekady, gdy rok w rok awansowała do europejskich pucharów, ani w latach 70., gdy sporo czasu spędziła na zapleczu ekstraklasy, ani nawet gdy sięgała po wicemistrzostwo – jak w 1994 roku. 6 wygranych odniósł też Orest Lenczyk (1990/91), a na ten wynik składały się też 2 triumfy w meczach Pucharu UEFA. W środę wystarczy „tylko” pokonać Bytovię, by symbolicznie przejść do historii. Rafał Górak już tam jest – w tej rundzie wskoczył na podium szkoleniowców, którzy najczęściej prowadzili GKS. Ustępuje tylko Piotrowi Piekarczykowi i Alojzemu Łysce.

 

bytoviabytow.pl – Wicelider przyjeżdża do Bytowa

[…] Seria sześciu zwycięstw z rzędu pozwala drużynie z Katowic zajmować drugą pozycję w tabeli. Ostatni mecz z Motorem Lublin wygrali 2:1. Bramka dająca wygraną ,,GieKsie” padła w doliczonym czasie gry, na co z pewnością muszą uważać zawodnicy Bytovii.

[…] ,,Czarne Wilki” zgromadziły do tej pory 19. punktów i zajmują 9. pozycję w II-ligowej tabeli. Nasz ostatni mecz nie należał do udanych. Przegraliśmy z Hutnikiem Kraków 1:3, a jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Paweł Zawistowski z rzutu karnego. Był to mecz na trudnym terenie, Hutnik Kraków walczył o przełamanie serii kilku porażek z rzędu i niestety to się udało.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*