W niedzielę bez kibiców

Dodano przez kosa | 18 czerwca 2020 15:45
Licznik odwiedzin: 516

Niestety niedzielne spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice i Garbarnią Kraków odbędzie się bez udziału kibiców. Jest za to duża szansa, że w zaplanowany na 1 lipca mecz z Górnikiem Polkowice, będą mogli zobaczyć trójkolorowi fani.

Rozporządzenie rządu dawało nam nadzieję, że niedzielny mecz będzie mogło zobaczyć trochę naszych fanów (na 25 proc. pojemności stadionu). Niestety późne opublikowanie rozporządzenia spowodowało, że Urząd Miasta Chorzów nie wydał pozytywnej decyzji o organizacji imprezy masowej. Próba zorganizowania imprezy niemasowej (do 999 osób) doprowadziła do absurdalnej interpretacji śląskiej policji, która uznała, że 25 proc. pojemności stadionu powinno być liczone od 999 osób, a nie całości obiektu. Na Bukowej może się wobec tego znaleźć 250 osób, ale w tym mamy po 50 przebadanych przedstawicieli obu klubów, sędziów, dziennikarzy, osoby funkcyjne, ochronę obiektu itd. Dodatkowo sprawę utrudnia negatywna opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z Chorzowa, choć wojewoda śląski nie wydał zakazu organizacji imprez masowych na naszym terenie.

Niżej prezentujemy oficjalny komunikat klubu.

ORGANIZACJA MECZU GKS – GARBARNIA

Urząd Miasta Chorzów wydał negatywną decyzję dotyczącą organizacji imprezy masowej przy okazji niedzielnego meczu GKS Katowice.

W zaplanowanym na niedzielę 21 czerwca o godz. 17.00 meczu 2 ligi GKS Katowice podejmie na Stadionie Miejskim Garbarnię Kraków. Zgodnie z nowymi możliwościami udostępniania stadionów piłkarskich dla publiczności w specjalnym reżimie sanitarnym, Klub podjął intensywne starania, by zorganizować mecz z udziałem publiczności. Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej wydał stosowną zgodę dla GKS-u zgodnie z przesłanymi planami i założeniami, czyli ograniczeniem widowni do 25 proc. pojemności stadionu.

Jednocześnie klub wystąpił o zgodę na organizację imprezy masowej. Informujemy, że Urząd Miasta Chorzów wydał decyzję negatywną w tym zakresie. Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie zaopiniował negatywnie przeprowadzenie z udziałem publiczności imprez masowych przy Bukowej.

Wobec powyższego Klub podjął starania o organizację przy okazji niedzielnego meczu imprezy niemasowej. Zgodnie z opinią Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oznaczałoby to – w świetle obowiązujących przepisów – otwarcie obiektu zaledwie dla 250 osób.

GKS Katowice podjął wszelkie możliwie działania, by skutecznie doprowadzić do bezpiecznego powrotu kibiców na Bukową już przy okazji niedzielnego meczu. Zainteresowanie spotkaniem, wynikające choćby z liczby sprzedanych karnetów, znacznie przewyższa drastycznie ograniczoną liczbę miejsc na stadionie dostępnych bezpośrednio dla fanów. Po rozmowach ze środowiskiem kibiców wiemy, że nie ma w tej sytuacji mowy o sprawiedliwiej dystrybucji niewielkiej liczby wejściówek. Z racji tego mecz GKS – Garbarnia odbędzie się bez udziału kibiców. Wyrażamy rozczarowanie tym faktem. Przypominamy, że ze spotkania zostanie przeprowadzona transmisja w systemie PPV.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Klub wystąpił zgodnie ze wszystkimi ustawowymi terminami o zgodę na organizację imprezy masowej przy okazji kolejnego meczu ligowego. Wierzymy, że spotkanie GKS-u z Górnikiem Polkowice, które zaplanowano na 1 lipca, będzie mogło odbyć się już przy obecności kibiców na trybunach. W przypadku realizacji takiego scenariusza, Klub będzie mógł wdrożyć przygotowany już projekt zwrotów niewykorzystanych środków dla karnetowiczów.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. KaTe — 19 czerwca 2020 @ 11:10

    Ciekawe, czy w tym stuleciu to się wreszcie unormuje. 30 lat czekam, aby wreszcie Katowice zarządzały tym terenem – i nic się nie zmienia. W 1950r. jakoś prosto było stworzyć WPKiW w którym większość powierzchni należała dawniej do Katowic, a przekazania z powrotem stadionu Gieksy nie można się doczekać.
    Ponoć poszło o to, że Chorzów chciał w zamianę otrzymać oczyszczalnię na styku Klimzowca/Tauzena/Załęża…

 

Dodaj komentarz

*